Araç Belediyespor antrenörü İkbal: “Evimizde kazandığımız için çok mutluyuz”

Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde ilk iç saha maçında galip gelen Araç Belediyespor’un antrenörü Fatih Muhammed İkbal, “Kendi evimizde kazandığımız için çok mutluyuz. Bu sezon maçlarımızı oynamaya başladığımız Araç Spor Salonu’nu hınca hınç dolduran seyircimiz önünde aldığımız bu galibiyet, bizim için çok büyük moral oldu” dedi.

Çankaya maçının ilk 20 dakikasında özellikle savunma bölümünü çok iyi oynayarak 9-1 gibi bir skor yakaladıklarını hatırlatan İkbal, “İlk yarıyı da istediğimiz gibi 5 sayı önde bitirdik. Yalnız yeni sezon öncesi yaşadığımız kulüp belirsizliği yüzünden sezonu çok geç açmamızdan kaynaklı kuvvet ve devamlılık antrenmanlarını tam anlamıyla periyotlama olarak takvime oturtamadık. Bunun karşılığında da ikinci zaman zaman konsantre ve güç olarak çok sıkıntı yaşadık” dedi.

Fatih İkbal açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Toplam üç olan sakat sporcu sayımız bu hafta ilk yarının sonunda ayak bileğinden sakatlanan sol kanat oyuncumuz ile 4 oldu. Yukarıda da bahsettiğim gibi sezon başı geçirdiğimiz kısa hazırlık döneminin sıkıntılarını fazlasıyla yaşıyoruz. Sakat olan sporcularımızın da bir buçuk ay içinde aramıza döneceklerini düşünüyorum. Onlar döndükleri zaman, tam gücümüzle sahada olduğumuzda, özellikle iç sahada bizi sonuna kadar destekleyen belediye başkanımız, kulüp başkanımız, idari menajerimiz ve seyircilerimizin destekleri ile yenilmesi çok zor bir takım olacağımıza inancımız tam.”