Araç mı EGO mu?

Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde geride kalan 18 karşılaşmada henüz mağlubiyetle tanışmayan iki takımın karşılaşması pazar günü Ankara’da oynanacak. EGO Spor Kulübü ile Araç Belediyespor arasında Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma, saat 12.30’da başlayacak. Zorlu müsabakayı Halil Kılıç-Hamza Sukan hakem ikilisi yönetecek; maçın gözlemcisi ise Derya Eker olacak.

Hem Araç Belediyespor hem de EGO Spor Kulübü geride kalan 18 karşılaşmada 16 galibiyet ve 2 beraberlik aldı. Ligin ilk devresinde Araç’ta oynanan müsabaka da 30-30 beraberlikle sona erdi. İki namağlup ekibin çetin mücadelesi 1’inci Lig şampiyonunun belirlenmesinde kritik bir öneme sahip olarak gözüküyor.

EGO Spor Kulübü’nün kadrosunda 36 yaşındaki İlke Şen, 41 yaşındaki Gülay Türk gibi çok tecrübeli isimler bulunuyor. Tecrübeli isimlerle genç isimleri bir araya toplayan EGO Spor Kulübü’nde 25 yaşındaki sol kanat oyuncusu Funda Baş attığı 123 golle dikkatleri çekerken, orta oyun kurucu Gülay Türk 99 golle, 17 yaşındaki pivot Buse Dündar 73 golle gol yükünü sırtlayan isimler olarak kayıtlarda yer alıyor.

Araç Belediyespor’un en büyük artısı uzun yıllar birbiriyle oynayan ve birbirini tanıyan oyunculardan kurulu olması. Oldukça genç bir kadroya sahip olan Araç Belediyespor, devre arasında yaptığı dokunuşlarla takıma tecrübe de aşıladı.

Araç Belediyespor’da 21 yaşındaki sağ oyun kurucu Zeynepnur Ulukoz 110, 19 yaşındaki sol oyun kurucu Özgecan Uçar 99, 21 yaşındaki sol oyun kurucu Burçak Danacı 93 ve 20 yaşındaki sağ kanat Serap Yiğit attığı 82 golle skora en çok katkı sağlayan oyuncular arasına ismini yazdırdı.