Araç’ta yeni istihdam kapısı

Araç’ta kapanan Gürmen Fiyim fabrikasını kiralayarak tadilatları tamamlayan Konvoy Tekstil üretime başlıyor. Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Konvoy Tekstil’in birinci etapta 180, ikinci etapta 310, üçüncü etapta 400 personelle hizmet vermeyi planladığını duyurdu.

18 Kasım’da üretime başlayacak olan Konvoy Tekstil’in Araç’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Sarıkaya, yatırımcı işadamı Durcan Şahin’e de teşekkür etti.

Konvoy Tekstil’den de Araç’taki yatırımla alakalı yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Erkek giyim sektöründe yapmış olduğu şık tasarım ve koleksiyonları ile gerek yurt içi gerek yurt dışında sektörün önde gelen firmaları ile çalışan Konvoy Tekstil, profesyonel iş anlayışı ve ekip ruhunu üretim ayağında da gerçekleştirme kararı aldı.

Daha önce yapmış olduğu tüm tekstil üretim ve pazarlama faaliyetlerini 2003 yılında Yunus Emre Konfeksiyon ile başlatmış olup, satış pazarlama ve üretim faaliyetlerine Konvoy Tekstil ile devam etmektedir. Firmamız almış olduğu yeni yatırım kararı ile 2019 yılında Araç ilçesi sınırları içerisinde 5140 metrekare kapalı, 35000 metrekare açık fabrika alanında çalışmak üzere sırası ile ilk etapta 180, ikinci etapta 310, üçüncü etapta ise 400 kişilik personel ve yönetim kadrosu ile üretim faaliyeti hedeflemektedir.

Erkek giyim moda sektöründe ulusal markalar ve yurt dışı pazarının önemli firmaları ile (takım elbise, blazer-spor ceket, klasik pantolon, kaşe-kaban, polyester mont) üretimi yapılmak üzere çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını titizlik ile takip eden Konvoy Tekstil, yeni kaliteleri modern tasarım ve fit uygulamaları ile birleştirerek bu tecrübesini koleksiyonlarına yansıtmaktadır. Bünyemizde firmamızın sosyal uygunluk çalışmaları devam etmekte olup misyon ve vizyonu, kalite ve müşteri odaklı büyüyen ve gelişen Türkiye ekonomisine katkı sağlamak hedefi ile sektörünün en iyileri arasında yer almaktadır. Bu vesile ile 18 Kasım’da üretime başlayacak olan fabrikamız ile ilgili yatırım kararının ülkemize, milletimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.”