Artsam'ın rakipleri belli oldu

Play off yarı final maçlarında Adana Şakirpaşa, Bursa Gençlik ve Pazarspor ile aynı grupta yer aldık.

Hentbol Bayanlar 1. Ligi’nde 22 haftalık normal sezon tamamlandı. Süper Lig hedefiyle özellikle ligin ikinci devresinde sergilediği performansla üst sıralara tırmanan temsilcimiz Artsam Koleji, normal sezonu 4. sırada tamamladı. Ligde ilk sıraya Adana Şakirpaşa alırken, ikinci Samsun Gençlik, üçüncü ise Aksaray Belediyesi oldu.

Süper Lig’e yükselecek olan iki takım play off maçlarının ardından belirlenecek. Play off maçları için kadrosunu daha da güçlendirmeye hazırlanan temsilcimiz Artsam Koleji, play off yarı final maçlarında A Grubu’nda mücadele edecek. Artsam Koleji’nin grubunda normal sezonun birincisi Adana Şakirpaşa, 6. sırada ligi tamamlayan Bursa Gençlik ve 8. sırada ligi tamamlayan Pazarspor takımları yer alıyor. Grupta ilk iki sırayı alan takımlar play off final müsabakalarına yükselecek. Play Off Yarı Final müsabakaları Ankara’da “Tek Devreli Lig usulüne” göre oynanacak. Grup müsabakalarına; grubunda birinci olan takım 3 (üç) puan, ikinci olan takım 2 (iki) puan, üçüncü olan takım 1 (bir) puan ve dördüncü olan takım puansız olarak başlayacak. Turnuva müsabakaları sonunda gruplarında aldıkları puana göre 1. ve 2. olan takımlar final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Yarı Final müsabakaları 25-27 Mart 2016 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Final müsabakaları ise 31 Mart – 2 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.