Arya TSM Korosu konser hazırlığında

İnsana verilen hizmetin en değerli yatırım olduğu inancıyla bir araya gelen iki müzik öğretmenin fikri çalışmasıyla ortaya çıkan Arya Sanat Merkezi, Kastamonu’yu kültürün ve sanatın merkezi haline getirmek için çalışmalara başladı. Amatör seslerin bir araya gelerek oluşturdukları koroda Türk Sanat Müziği’nin eşsiz eserlerini Kastamonululara sunmak için faaliyetlerini sürdüren Arya Sanat Merkezi, konser vermek için geri sayıma başladı.

dsc7306Arya Sanat Merkezi Müzik Eğitmeni İlker Yavuzoğlu, amaçlarının koro müziğini Kastamonu’da daha iyi tanıtmak ve müzikle iç içe yaşamak olduğunu ifade etti.

Koronun ortak bir çalışma olduğunu ve sanata dair bir şeyler yapmak istediklerini söyleyen Yavuzoğlu: “Koro müziği biz olmaktır. Biz olduğumuzu kavradığımız andan itibaren koro olmuş oluyoruz. Biz Kastamonu’da ‘Biz’ olmak istiyoruz. Grubumuzu yeni kurduk. Üniversite öğrencileri koroya yoğun ilgi gösterdi. Daha yolun çok başındayız. Biraz amatör ruhluyuz, kabul ediyoruz. Bu yüzden hepimiz müzik eğitimi alıyoruz” diye konuştu.

“KASTAMONU İLE BİRLİKTE ŞARKILAR SÖYLEMEK İSTİYORUZ”

dsc7279Kastamonu’da müzikle ilgili birçok festival düzenlendiğini, grup olarak koro müziğini festivallerde de seslendirmek istediklerini vurgulayan İlker Yavuzoğlu: Kuzeykent’teki sanat merkezimizde koşulsuz şartsız koro çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Grubumuzla düzenli olarak çalışıyoruz. İnşallah çıktığımız yolda başarılı olacağız. Prova çalışmalarımızı bitirdiğimizde etkinlikler düzenleyerek Kastamonu’yu koro müziğiyle buluşturacağız. Bizim isteğimiz insanların sanata sahip çıkmaları. Festivallere katılmak istiyoruz bunun için de sanatseverlerden destek bekliyoruz. Kastamonu ile birlikte şarkılar söylemek istiyoruz” açıklamasında bulundu.