ASIRLIK ONUR

Mustafa Kemal Atatürk’ün, işgale uğrayıp parçalanma ve esaret altına girme noktasındaki vatanı bağımsızlığına kavuşturabilme amacıyla Anadolu’ya geçerek  Milli Mücadele’yi ve İstiklal Savaşı’nı başlattığı büyük gün, bugün dalya diyor.

  1. yıldönümünü anlam ve taşıdığı önemi bir kez daha hatırlayarak kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bağımsızlığını ve cumhuriyetini ilelebet koruma zorunluluğundaki Türkiyemize kutlu olsun.
  • ••

KUTLAMA TÖRENLERİ

Milli mücadelenin 100.yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yarın Cevizli Park ile Cumhuriyet Meydanı arasında gerçekleştirilecek Gençlik Yürüyüşü ile başlayacak.

09.30’da başlayacak yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunulacak. Bayram kutlamaları ise sporcular tarafından Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasıyla başlayacak.

Sırasıyla günün anlam ve önemiyle ilgili şiir okunacak, halkoyunları gösterileri düzenlenecek. 19 Mayıs temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere de ödülleri verilecek.

Spor branşlarının kısa tanıtımlarının ardından paten gösterisi, jimnastik gösterisi düzenlenecek. Taşmektep ve Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin hazırladığı gösterilerin ardından Meydan’daki tören sona erecek. Cumhuriyet Meydanı’nda yarın saat 19.19’da da Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Atabarı gösterisi düzenlenecek.