“Aslolan Kastamonuspor”

0
11

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Teknik Direktör Ziya Doğan ile yolların ayrılmasının ardından yeni dönemin mesajlarını düzenlediği basın toplantısında verirken, “Aslolan Kastamonuspor” dedi.
Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Teknik Direktör Ziya Doğan ile yolların ayrılmasının ardından yeni dönemle ilgili mesajlarını dün düzenlediği basın toplantısında verdi.
Başarı çıtasını daha yukarılara taşımak için neler yapabileceklerini planlayacaklarını ve bu süre içerisinde geçmişe bakmayacaklarını söyleyen Metehan Babaş, bu çerçevede Kastamonuspor’a destek ve emek veren herkese teşekkür ederek yollarına devam ettiklerini belirtti.

Yeni dönemde daha farklı bir kurumsal yapı ve profesyonellikle hedefledikleri başarıya ulaşmada hiçbir endişe taşımadıklarını da söyleyen Metehan Babaş, “Hiçbir zaman geçmişe takılı kalmadık, kalmayacağız, hep birlikte, el birliğiyle yeni başarılara ulaşmak için yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Futbolcular değişir, yönetim değişir, teknik heyet değişir ama kalıcı olan, aslolan Kastamonuspor 1966’dır” dedi.
“SİSTEMİMİZE UYANLARLA YOLA DEVAM”

Basın toplantısında geride bıraktığımız sezonu özetle değerlendiren Metehan Babaş, şunları söyledi:
“Devre arasında kulüp olarak büyük fedakarlıklar yaparak yep yeni bir ekip kurduk. Uyum sürecini çok çabuk atlattık ve takım olduk. 22 hafta namağlup yolumuza devam ettik. Bu süreçte devrearasında 11 futbolcumuzla yollarımızı ayırdık. Sonrasında ise 2.Lig’i bilen ve 2.Lig’in de üstünde kariyerli, kaliteli aynı zamanda tecrübeli 17 futbolcu transfer ettik. Bir çok kulübün altından kalkamayacağı bu çalışmayı Kastamonuspor 1966 olarak, tüm imkanlarımızı seferber ederek gerçekleştirdik. Kulübümüzün gücü ve imkanı olmasaydı, kariyerli, kaliteli ve kendini Türk futboluna ispat etmiş bu futbolcuları Kastamonu’ya getiremezdik. Her bir futbolcuyla hem İstanbul, hem de Antalya’da bizzat ben görüşme yaptım. Bu imkanları kullanırken asla kulübü zarara uğratmadık, kulüp menfaatlerini her zaman ön planda tuttuk. Bir çok futbolcumuzla yarım dönem üzerine anlaştık ve yeni sezon için 1 yıllık kulüp opsiyonu şartı koyduk. Yarım devrede kendini ispatlayan, sistemimize ve futbol anlayışımıza uyan isimlerle yola devam etme, uymayanlarla yolumuzu ayırma kararı kulübümüzde olacak.”

“ÖNEMLİ BİR TECRÜBE EDİNDİK”

Bu dakikadan sonra başarı çıtasını ne kadar daha yukarı çıkarabilirizin peşinde ve gayreti içerisinde olacaklarını da söyleyen Metehan Babaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hep birlikte el birliğiyle yeni başarılara ulaşmak için yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Kastamonulu olan, Kastamonu’da yaşayan kimse Kastamonuspor 1966’nın başarısız olmasını istemez. Bu çerçevede kulübümüze bugüne kadar emeği geçen tüm yöneticilere, tüm teknik ekiplere teşekkür ediyoruz. Bölgesel Amatör Lig ve 3. Lig’de ard arda şampiyonluklar yaşayan kulübümüz 2.Lig’deki ilk senesinde de Play-Off Yarıfinali oynama başarısı göstererek Türk futbolunun parlayan yıldızları arasında yine yer aldı. Düşme potasından lig üçüncülüğüne uzanan başarı serüvenimiz futbol camiasında taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı, dikkatini çekti. Yakaladığımız ivmeyi daha da attırdı. Bunu hep birlikte inanarak başardık. Bu birlik beraberliği sürdürdüğümüz müddetçe yeni sezonda daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Biz Kastamonu’nun marka değeri olan Kastamonuspor 1966’daki görevimizi en iyi şekilde yerine getirip, Kastamonu’yu kendi memleketi gibi benimseyecek bir ekiple bu işin üstesinden geleceğimize inanıyorum. 2.Lig’deki ilk senemizde önemli bir tecrübe edindik. Bu ligin zor ve kolay yanlarını, artı ve eksilerini artık biliyoruz. Yeni dönemde daha farklı bir kurumsal yapıyla, daha farklı bir profesyonel anlayışla hedeflediğimiz başarıya ulaşacağımızdan endişe etmiyorum.”

Metehan Babaş, açıklamasında son olarak kulübün başarısında büyük emeği ve desteği olan başta Belediye Başkanı Tahsin Babaş başta olmak üzere Vali Yaşar Karadeniz’e, milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak’a, tüm kamu kurum müdürlerine, sivil toplum kuruluşlarına ve Kastamonu halkına sonsuz teşekkürlerini iletti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER