Atatürk Koşusu'nda büyük mücadele

Atatürk’ün 27 Aralık 1919 tarihinde Ankara’ya gelişlerinin yıldönümü nedeniyle ülke genelinde eş zamanlı olarak her yıl gerçekleştirilen Atatürk Koşusu, pazar günü Polis Ormanı Kros parkurunda yapıldı.

Küçükler – Yıldızlar – Gençler ve Büyükler kategorilerinde ferdi dalda düzenlenen yarışlar sonunda 1000 metre küçük kızlarda Elvan Çalışkan birinci, Halime Dürgen ikinci, Şeyma Civelekoğlu üçüncü olurken, 1500 metre küçük erkeklerde İbrahim Taşçı birinci, Salih Özer ikinci ve Umutcan Bozkur üçüncü oldu.
1500 metre yıldız kızlarda Ezgi Kabasakal birinci, Semanur Taşdelen ikinci, Özlem Nur İsmailoğlu üçüncü, 2000 metre yıldız erkeklerde Serkan Uzun birinci, Murat Yele ikinci gelmeyi başaran isimler oldu.
2000 metre genç kızlarda Semanur Bozkır birinciliği, Tuba Kurtdedeoğlu ikinciliği ve Nefise Muzır üçüncülüğü, 3000 metre genç erkeklerde Mustafa Altay birinciliği, Adem Çakmak ise ikinciliği elde etti.
3000 metre büyük kızlarda birinci gelen isim Elanur Öztürk olurken, Pınar Kaplan ikinci, 3000 metre büyük erkeklerde ise Özkan Şabanoğlu birinci, Özkan Külfetoğlu ise ikinci olmayı başardı.