Atıcılıkta çifte madalya

Mersin’de 4-6 Ekim tarihleri arasında Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Trap Güz Kupası Yarışmasında, Kastamonulu sporcu altın madalya kazandı.

Mersin’de gerçekleştirilen Trap Güz Kupası Yarışmasına Türkiye genelinden 35 ilden 449 sporcu katıldı. Yarışmaya Kastamonu’dan katılan Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü sporcularından Mehmet Tabanlı, Erkekler kategorisinde 1., Derya Satılmış ise Bayanlar kategorisinde 3’üncü oldu.

Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Süha Gültürk, “Sporcularımızdan Mehmet Tabanlı erkekler kategorisinde bir kez daha birinci olmuştur. Bayanlar kategorisinde ise sporcumuz Derya Satılmış da 3’ücü olarak yarışmaları tamamlamışlardır. Art arda gelen dereceler tabii ki hem Kastamonu’muzun hem de kulübümüzün isminin tüm Türkiye’de duyulmasında etkili olduğunu düşünüyorum. Tüm sporcularımız dereceye girebilmek için büyük özveri de bulundular. Hepsine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dereceye giren sporcularımızı da tebrik ediyorum” dedi.