“Avrupa ve Asya’ya ürün satabiliriz”

  • Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Yeni projelerim ile üretimi teşvik edecek ve üreticiye pazar sorunu yaşatmayacağız. Mikro Kredi ile maddi olarak desteklediğimiz üretici ev hanımlarına Kadınlar Kooperatifi bünyesinde ürünlerini satacak pazarlar oluşturacağız.  Ayrıca “Sen Üret Pazarın Devlet Olsun” ve “e-Kastamonu Ticaret Portalı” projelerimizle ilimiz ürünlerini hem kurumlara hem de dünyaya satmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, seçim ziyaretleri çerçevesinde Ticaret Borsası, Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası, Şeker İş Sendikası, Gün Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi, Erdem Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi ve Akay Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyaretlerinde üretim vurgusu yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Beş yıllık sürede gerekli alt yapıyı oluşturduk. Şimdi bir adım daha atmamız gerekiyor. Yeni projelerim ile üretimi teşvik edecek ve üreticiye Pazar sorunu yaşatmayacağız.  Mikro Kredi ile maddi olarak desteklediğimiz üretici ev hanımlarına Kadınlar Kooperatifi bünyesinde ürünlerini satacak pazarlar oluşturacağız.  Ayrıca “Sen Üret Pazarın Devlet Olsun” ve “e-Kastamonu Ticaret Portalı” projelerimizle ilimiz ürünlerini hem kurumlara hem de dünyaya satmayı hedefliyoruz.  Olayın özü iyi kavrandığında ve istediğimiz başarıyı yakaladığımızda ciddi bir istihdam alanının da oluşacağını biliyoruz” dedi.

Mahalle evleri projelerinin çok fonksiyonlu olacağını da söyleyen Tahsin Babaş, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Aile Hekimliği’nden, çocuk sinemasına, muhtarlık bürosuna, belediye tahsilat bürosuna ve çok amaçlı salona varıncaya kadar komplike bir merkezden bahsediyorum. Burada zanaatkar yetiştirmek içinde kurslarda olacak.  Bugüne kadar açıkladığımız 20 Mahallemize 20 mahalle evi, Genç Anne Akademisi, Aile Yaşam Merkezi, Gönlümün Sultanı, Her Sabah Spordayız, Altın Bilezik Konakları, İnovasyon Merkezi ve kampları, Sen Üret Pazarın Devlet Olsun, Kastamonu Arastaları, STK Merkezi, STK Konseyi ve E-Kastamonu Ticaret Portalı projelerimizle mahallelerimize dokunacağız, hemşehrilerimize dokunacağız, üretime dokunacağız, istihdama dokunacağız ve ekonomiye dokunacağız.  Bugün görüyoruz ki herkes tarihe ve kültüre önem verir duruma gelmiş. Doğru yolda ilerlediğimizi ve doğru işler yaptığımızın adeta bir ispatı bu durum. Beş yıllık sürede tarihi ve kültürün önemini herkese anlata bilmiş. Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz.  Dün olduğu gibi bugün de Kastamonu’muzun geleceğine, gelişimine, hedeflerine yoğunlaşmış bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mesleğim olan belediyeciliği en iyi şekilde icra etmek ve sevdam olan Kastamonu’muzu Dünya Kenti hedefine taşımaktan başka gayem yoktur. Bunun için bugün yeni söylemler üretiyoruz, yeni projeler üretiyoruz, yeni alanlarda değerlerimizi tanıtıyoruz”