Aydın’dan Babaş’ın cevabına cevap

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Savcılığa verdiği ihbar dosyası konusunda açıklamada bulunan ve iddiaların iftira olduğunu söyleyen  Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı cevapladı; “Buna yargı karar verecek” dedi.

Aydın, bu akşam sosyal medya üzerinden çıkacağı canlı yayın için de seçmenlere çağrıda bulundu.

MHP İl Başkanı’nın dün yaptığı açıklama şöyle:

“Şimdi diyorlar ki yalan. Artık buna yargı karar verecek. Ortada çekler var. Çekler elden teslim edilmiş. İki milyar yirmi milyon TL. Şimdi bu çekler sorulacak. Kastamonu Spor Kulübü bunun cevabını savcılığa verecek. Biz sorduk cevap vermediler.

El yazısı iddiası var. Bunlar tespit edilecek. Yani yargı karar verecek. Hakkı Bey, hemen ön yargıyla ‘imzalar sahte’ diyor. Savcı bunu araştıracakken hemen reddediyor. Nereden biliyorsun Hakkı Bey? Kriminalde uzman mısınız?

Kendi açıklamasıyla Sayın Babaş diyor ki,‘Çekler zamanında ödenmediği için elden teslim aldık’ diyor. Bir müteahhit niye verir 2 milyonluk çeki? Kastamonu da kaç müteahhit verirbu ciddi parayı karşılıksız? Milletimizin takdirine bırakıyorum. Bu bile tek başına bu işin araştırılması gerektiğini gösterir.

Dolmuşlardan alınan parayı sorduk, cevap vermedin.

Kısaca 29.03.2019 Cuma günü (bugün) Saat 21.00’de facebook’ta MHP Kastamonu İl Başkanlığımız ve kendi sayfam üzerinden yapılacak olan canlı yayında olacağım. Bütün Kastamonulu hemşerilerimizi yayını izlemeye davet ediyorum.”