Aydın’dan büyük tepki

  • MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Cumhurbaşkanı’nın programıyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, Tahsin Babaş’ı sert bir dille eleştirdi. Aydın, açıklamasında Cumhurbaşkanı’nı karşılamak istediklerini, ancak kendilerine bu imkanın tanınmadığını ifade ederken, nezaketen güzergahlardan kaldırdıkları parti araçlarının yerine AK Parti araçlarının çekilmesine de tepki gösterdi.
  • Cumhurbaşkanı’nın yatay yapılaşma ifadelerine, Kuzeykent’teki yapılarla yanıt veren Aydın, “Yahu sayın Babaş, sen ne yaptın ya, bu nedir ya? Sen hala dikey diyorsun. Anlamıyor musun sen laftan. Cumhurbaşkanının güzergahını keşke Ankara yolundan gerçekleştirseydiniz. O rezidansı bir görseydi. Herhalde sana fırça üstüne fırça çekerdi. Yazık günah bu şehre” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün Kuzeykent’teki miting alanında basın açıklaması gerçekleştirdi. Yüksel Aydın’ın basın açıklamasında gündemi Cumhurbaşkanı’nın Kastamonu ziyareti oluşturdu.

Parti olarak Cumhurbaşkanı’nı Kastamonu’da karşılamayı arzu ettiklerini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu’yu şereflendirdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Karşılamayı arzu etmiştik. Bu talebimizi AK Parti il başkanına arz ettik. Programı bildirirseniz biz de karşılayalım dedik. Bu talebi iki kez ilettik. Bize dönüş yapacağını söylemişti. Ama mutlaka yoğunluğundan geri dönememiştir. 9 Şubat’taki 50. Yıl toplantımızda Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri sayın Devlet Bahçeli, Adana’daki üniversitenin isminin Alparslan Türkeş olarak değiştirileceği müjdesinin Cumhurbaşkanı tarafından kendisine iletildiğini ifade etmişti. Biz de bu nedenle Cumhurbaşkanımıza teşekkür etmek için karşılamada yer almak istemiştik. Bir şekilde karşılamada bulunamadık. Ben buradan huzurlarınızda bu kadirşinas davranışından dolayı Türkiye Cumhuriyeti’nin Devlet Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZ GÖNÜLLERE GİRİYORUZ; VARSIN ONLAR ARABALARIN ÜZERİNDE KALSIN”

Cumhurbaşkanı’nın Kastamonu’yu ziyaretleri sırasında güzergahta bulunan tüm MHP araçlarını kaldırdıklarını da ifade eden İl Başkanı Yüksel Aydın, “Otobüsümüzü konumlandırdığımız bir yer vardı. Burayı da muhafaza etmek için siyasi olmayan bir araç çektik. Güzergahta olmamasına rağmen emniyet güçlerimiz bu aracın buradan kaldırılması gerektiğini söyledi. Biz de güzergahta olmadığını söyledik. Önce makul karşıladılar. Ancak sonra Kastamonu’da devleti temsil eden Sayın Valimiz talimat vermiş ‘kalksın’ diye. Bizde devlet ne diyorsa o dedik, başüstüne dedik ve kaldırdık. Devletimizin sözünün üzerine biz söz söylemeyiz. Fakat biz gördük ki; Sayın Cumhurbaşkanımız uğurlandıktan sonra otobüsümüzü çekmeyi planladığımız yere Adalet ve Kalkınma Partili arkadaşlar otobüslerini koymuşlar. Biz Sayın Valimiz talimat verdi diye kaldırdık. Biz araçlarımızın hepsini toplayarak otoparka çektik gördüğünüz gibi. Madem bir otobüsümüzü biz daha önce konumlandırdığımız yere koyamıyor isek varsın onların olsun. Biz Kastamonu halkının gönlüne nakşediyoruz üç hilali. Varsın onlar arabaların üzerinde kalsın. Biz Kastamonu insanının gönlünde kalalım. O bizim için en büyük bahtiyarlıktır. 31 Mart akşamı biz Kastamonu insanının gönlüne gireceğiz ve üç hilali de nakşedeceğiz. Beyefendinin resimleri de araçlarda varsın kalsın. Kastamonu caddeleri onun olsun. Ama Kastamonu halkı, Kastamonu insanı bizim olsun. Bizim o kadar çok otobüsümüz, minibüsümüz de yok. Biz bu çalışmaları mütevazi bir şekilde götüreceğiz. Alnımızın teriyle yapıyoruz çalışmaları. Biz Kastamonu insanının gönlüne girelim bizim için yetiyor” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI KEŞKE ANKARA GÜZERGAHINDAN GELSEYDİ”

Basın toplantısı sırasında Kuzeykent’teki yüksek binalara da dikkat çeken MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Bir dönüp bakın Kuzeykent’e. Cumhurbaşkanı diyor ki yatay yatay… Yahu sayın Babaş, sen ne yaptın ya, bu nedir ya? Sen hala dikey diyorsun. Anlamıyor musun sen laftan. Neymiş, bizim dönemimizde bu projeler yapılmış. O zaman değiştirseydin ya, imar tadilatı yapsaydın ya. Biz o dönemde yaptık diye sen devam etmek zorunda mıydın? Sayın Cumhurbaşkanının güzergahını keşke Ankara yolundan gerçekleştirseydiniz. O 24 katlı rezidansı bir görseydi, herhalde sana fırça fırça üstüne çekerdi. Yazık günah bu şehre”

“SAYIN BABAŞ BU İŞ BİTTİ, YORMA KENDİNİ”

“Tahsin Babaş, araştırmalara ve anketlere iyi baksın” diyen Yüksel Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu araştırmanıza baksanıza ne çıkıyor? Ne kadar fark var? Galip Vidinlioğlu senin ne kadar önünde baksana. Kendininkine bir baksana ya mübarek. PKK’nın alt ağzı olan siyasi partinin sözüm ona desteklediği İyi Parti –CHP ittifakını desteklediği bazı iller var. Kars gibi Iğdır gibi Yozgat gibi. Bunun sayısının 10-15 mi olur bilemiyorum. Ama boşuna beklemeyin avucunuzu yalamayın. Kastamonu yok bunların içinde yok. Şimdi sevdaları bu. Sayın Babaş bu iş bitti bitti. Kurban olduğum bitti. Yorma kendini.”

“AYAĞIN İŞTE BÖYLE DOLAŞIR”

Cumhurbaşkanı’nın Kastamonu programı sırasında halk otobüsleri şoförlerine gönderilen mesajın yanlışlıkla tüm vatandaşlara gönderildiğine de dikkat çeken İl Başkanı Yüksel Aydın, “Dün Sayın Cumhurbaşkanı geldiğinde bir mesaj atmışlar. Yanlışlıkla mı attılar yoksa bilerek ve isteyerek mi attılar? Kastamonu Belediyesi atıyor bunu. Diyor ki; ‘Şoförlerimizin dikkatine… Bugün saat 11.00 olduğu andan itibaren Hastane üstü, SFC önü, Budamış olmak üzere, yoldaki araçlarda dâhil, Kuzeykent istikametine gelen tüm araçlar, ücret almayı bırakacak. Kuzeykent’ten çarşıya giden araçlar ücret almaya devam edecek. Miting dağılırken de yönetim kurulu tarafından Kuzeykent Belediye Hizmet Binası önünden ve Vatan Yurdu önünde ücret alınmayacağı söylenecek. Yönetimin söylediği araçlar miting alanını geçtikten, Park Avm, Kuzeykent Taç City kavşağından, Henry Jones önünden itibaren tekrar para toplamaya devam edecek’ diyor.Şimdi işte bunu kurban olduğum Allah göndertiyor. Böyle ayağını dolaştıracak işte. Bu otobüsler senin babanın malı mı? Siyasi parti olarak bedelini ödersiniz vatandaşı taşırsınız. Ama bu olay artık gelinen son nokta. Bilboard falan da talep etmeyeceğiz. As nereye asıyorsan. Ama 1 Nisan sabahı onları toplamak bize kalacak. Senin kirlettiğin şehri biz temizleyeceğiz” diye konuştu.

“NE KENDİR DEDİ NE KENEVİR”

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasını can kulağı ile dinlediklerini de ifade eden Yüksel Aydın, “Ne kendir ne kenevir de dedi Cumhurbaşkanımız. Burada demedi. Ama Çorum’a gidince söyledi. Yani biz bu işi de kaybettik Kastamonu olarak” dedi.