Aydın’dan salvo

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Kurşunlu Han’da düzenledikleri BM ve İGM üye adayları ile proje tanıtım toplantısında eleştiri oklarını Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a yöneltti.

“Biz sazla cazla proje tanıtımı yapmayacağız” diyen Aydın, “Belediyecilik benim işim” diyen Babaş’ı Sayıştay raporlarının yalanladığını kaydetti, Belediye’nin “kayıt dışı” çalıştığını öne sürdü ve “Belediye gelirlerine ilişkin olarak hiçbir icra takibi yapılmamıştır. Milyarlarca alacağı kapatmışlar” dedi.

“Şehri mahvettin” dediği  Babaş’ı, “yatay mimari”yi savunan Cumhurbaşkanı’na şikayet ettiğini söyleyen Yüksel Aydın, “Belediye Başkan adayını çekerler diye bekledim” dedi ve ittifak bağlamında BM’deki bazı isimlerle ilgili uyarıda bulunmasına karşın bunun dikkate alınmadığını, o isimlerin yine listeye konulduğunu söyledi.

 

 

MHP İl Başkanlığı, Belediye ve İl Genel Meclis üye adaylarını Kurşunlu Han’da dün düzenlediği programla tanıttı.

Belediyecilikle ilgili projelerin de tanıtıldığı toplantıya MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, eski MHP Milletvekili Emin Çınar, MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP Merkezi İlçe Başkanı Emre Şahin, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Hüsnü Dıngıloğlu, MHP Kadın Kolları İl Başkanı, eski MHP Belediye Başkan Adayı ve İşadamı Hayati Hamzaoğlu, eski MHP İl Merkez İlçe ve Yönetim Kurulu, Belediye Meclisi ve İGM Üyeleri, yeni aday olan Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi Üyeleri  ile partililer katıldı.

Belediye başkan adayı Galip Vidinlioğlu için hazırlanan videosu ile başlayan programda İl Başkanı Yüksel Aydın, Belediye Başkan Adayları Op. Dr. Galip Vidinlioğlu ile  Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerini sahneye çıkartarak tanıttı.

Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu da seçildiği taktirde gerçekleştirmeyi planladığı projelerini dev ekranda gerçekleştirilen görsel sunum eşliğinde tek tek anlattı.

Yüksel Aydın

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“50 yıllık tarihimiz fedakarlık, üzerine kurgulayan bitip, tükenmeyen Türk milliyetçileri de var. Bir öldük, bin dirildik. Milliyetçi, ülkücü hareket hizmetlerini karşılıksız beklemeden yapmıştır. Şehit olmuştur, ikincisi sıraya geçmiştir. Genel Başkanımız, ‘Gecem de, gündüzüm de Türkiye’dir’ der. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen bir genel başkanımız var. Biz dualı bir partiyiz. MHP’de siyaset zor iştir. Bizi diğerlerinden ayıran şey, biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını ve kul hakkını yemeyiz. Biz devletin malına el uzatmayız. 15 Temmuz’da da MHP lideri, teşkilatı ve tüm mensuplarıyla bunu Türk milletine ispat etmiştir. Bir gün biz MHP olarak rahat, sıkıntısız bir siyaset yaparsak, bilin ki ülke elimizden kayıp gitmiş. Türk devletini teslim almak isteyenler önce MHP’yi teslim almaya çalışıyor. MHP’yi bitirdikleri gün Türkiye’yi teslim almış olacaklar. MHP, hiç bitmeyecek, dünya durdukça var olacaktır. Sazla, cazla proje tanıtımı yapmayacağız. Proje tanıtımımızı yaparken tarihi bir mekan seçtik. Kastamonu’nun kendisi tarihtir. Kendisi  tarih olan bir ilin, proje tanıtımı da tarihi yerde olmalıdır. Yoksa sazla, cazla biz de yapardık. Biz her şeye ciddi bakıyoruz. Ciddi olmamız gereken yerlerde çok ciddiyiz. Eğlenecek yerlerde ise eğleniyoruz. Kastamonu’nun hali ortadadır. Bizde öyle bir kadro kurduk ki, bu talanı, bu yanlışlıkları elimizden geldiği ölçüde düzeltebilecek bir kadro ile geliyoruz. Çünkü bu şehir bunların hiçbirini hak etmiyor. Yapılanların hiç birini şehir hak etmiyor. ‘Belediyecilik benim işim’ diyor. Ve diyor ki, ‘Alnı ak belediyecilik’… O konuyu herkes biliyor zaten. Belediyecilik nasıl işi, söyleyeyim: Sayıştay raporunu madde madde okuyorum. Karşılıksız çıkan çekler, bir yıl beklemişler. Bir yıl sonra muhasebe kayıtlarından uçup gitmiş. Duran varlıklar maliyet bedellerini, eksik hesaplarından taşınır sistemine kayıt edilmesi yapılmamış. Kastamonu Belediyesi mülkiyetinde olan belediyeye tahsil edilmiş veya belediye tahsil edilen taşınmazlar muhasebe kayıtlarında yoktur. Belediye gelirlerine ilişkin olarak hiçbir icra takibi yapılmamıştır. Milyarlarca alacağı kapatmışlar.

Özel halk otobüslerinde yönetmeliğe aykırı olarak yolcu sayısı takibi yapılmamış. Bilişim sistemlerinde güvenlik prosedürlerinin tamamlanmamış olması ve sistemlerin doğru çalışmasını engelleyecek risklerin takip edilmemesi. Kastamonu Belediyesi’nin stratejik bir planı yokmuş. Stratejik planı olmayınca ilgili kurumlara da sunamıyor. Stratejik planı olmayınca hedef çıktısını alamıyor. Kastamonu Belediyesi’nde güvenli ve doğru bilgi üretecek bir kayıt sistemi bulunmamaktadır. Kayıt dışı çalışıyor her şey. Sonra diyor ki ‘Belediyecilik benden sorulur.’ Sen belediyeciliğin hiçbir yerinde yoksun. Fakat diğer durumlarda 10 parmağında 10 marifet. Belediyecilikte yoksun.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Yatay mimari’ diyor. Adam hâlâ ‘yok onun dönemi, yok diğerinin dönemi’ diyor. Şehri mahvettiğini neden kabul etmiyorsun? Sen şimdi 30 katlı rezidansın hesabını Kastamonululara nasıl vereceksin? Kalenin önünü kapattın. Ankara’dan gelirken kaleyi görebiliyor musunuz?

İki konu daha var.  Belediye Başkan adayını çekerler diye bekledim. ama artık sıkıntı yok, devam ediyoruz.  Maslak ile ilgili olanları daha sonraya bırakacağım. Konaklar diyoruz. Seni uyardım. Daha önceden söyledim. Bu meclis üyen ve oralardan farkı kokular geliyor dedim ki, listeye koymasın. Ama dinleyen yok ki. Konaklardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sevgilioğlu var. Eşi de belediyede çalışıyor. Şirketi kurmuşlar. Ne güzel dünya? Neden bunları söylemek zorunda bırakıyorsun? Bu senin işin. Yeraltından sorumlu biri de var. Yeraltı materyallerini topluma sunan. Yapma dedim. Onun da yine birinci sıraya yazmış. Hâlbuki uyardık. Fakat devam ediyor. Galip hoca, vatandaşa sarılıyor. Ben İl Başkanıyım, o belediye reisi. Bir pazar yerinde arkadaş söyledi bana, ‘3 günlük ülkücü’ demiş. Ülkücülüğümüzün zekatını bile veremezsin, sen kimsin? Cevap versene, kardeşim.

Genel merkez yasakladığı için cevap veremediğini söylüyormuş. Sayın Cumhurbaşkanı, kendisini şikâyet ediyoruz. Helikopterle geldiniz yukarıdan görmüşünüzdür.  Mahvetti bu şehri.

MHP İl Başkanı olarak AK Parti’nin kurumsal kimliğine ve yöneticilerine tek kelime etmedim. Şikâyet edeceklermiş. Ne yapalım Tahsin Babaş’ı buraya mı davet edelim? Tahsin Babaş ile kol kola mı gezelim? O zaman hiç seçime girmeyelim? Buralarda yarışıyoruz. Varsa bir eksiğimiz söyleyin. Bizim adamız şahsiyetli olacak. Önceliğimiz bu. Varsa bir eksiğimiz söyleyin bize. Cumhur İttifakı’nın ne demek olduğunu biz gayet biliyoruz. Liderimiz ne dediyse biz onu yapıyoruz. Fakat sizi eleştirme hakkımızı da kullanacağız.”