Aydın’dan Savcılığa dosya

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, dün Kastamonu Adliyesi’ne giderek Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na ihbarda bulundu.

MHP İl Başkanlığı’na ait posta kutusuna bırakıldığını ve içerisinde Belediye Başkanı Tahsin Babaş hakkında bir takım iddia ve isnatların anlatıldığı F.K. imzalı belge ve çek fotokopilerinin bulunduğunu beyan ettiği dosyayı Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli hukuki değerlendirmelerin yapılması adına ihbar niteliğinde teslim eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

“İŞTE BELGEYLE KONUŞTUM”

Tahsin Babaş’a 2,5 aydır sorular sorduğunu ancak cevap alamadığını söyleyen Yüksel Aydın, “Özellikle ifade etmiştim, altını dolduramadığım hiçbir soruyu sormam. Cevabını bilmediğim hiçbir soruyu sormam. Ama muhatabından da cevabını alabilmek için her yolu her yöntemi denedik. Basın huzurunda söyledik.Yaptığımız toplantılarda söyledik. Gördük ki, bizi ciddiye almıyorlar, biz de önemli bir konuyla ilgili bize ulaşan ihbarı bütün belgeleriyle bilgileriyle Savcılığımıza teslim ettik. Bundan sonrası artık yüce Türk adaletinde. Biz toplumu bilgilendirmek, topluma yapılan yanlışları anlatmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. ‘Nerede belge?’ diyenlere, işte belge burada.Cumhuriyet Savcılığı’nda. Bundan sonra soruşturması, araştırması Savcılık makamında. Belgesi bilgisi olmayan hiçbir konuyu kamuoyuyla paylaşmayız, muhatabını da paylaşmayız. Tahsin Babaş,‘Belgeyle konuşsun demiş’işte belgeyle konuştum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, ‘Belge gösterirlerse, istifa ederim’ dediğini söyleyen Yüksel Aydın, “Daha çok belge var. İnsanımızı daha fazla huzursuz etmeme adına, o belgeler için inşallah Belediye Başkanlığını aldıktan sonra gereğini yapacağız. Yetim hakkı dedim.Kul hakkı dedim.Devletin malı, beyt-ül maldır dedim. Bunların gereklerini il başkanı olarak yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Kendisiyle ilgili söylemler hakkında da konuşan MHP İl Başkanı Aydın, “Değişik spekülatif şeyler söylüyorlar. Ben 4 yıldır buradayım. Ben Kastamonuluyum Tahsin Babaş, bilgin olsun. Yok 1 Nisan’da gideceğimi söylüyorlar. Hiçbir yere gitmeyeceğim. Seni ve yaptıklarını bu milletle tekrar paylaşacağım. Kastamonu’yu arındırmadan hiçbir yere gitmiyorum. Biz yapacağımızı yaptık, belgeleri verdik gerisi Cumhuriyet Savcılığında” dedi.

Sorduğu sorulara cevap alamadığını yineleyen Yüksel Aydın, sözlerini şöyle noktaladı:

“Ben ‘konaklar’ diyorum cevap yok. ‘Maslak’ diyorum cevap yok.Cevap versene. Maslak senin işin mi? Dolayısıyla burada Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayına da söylüyorum. Maslak projesinde Tahsin Babaş ile ne işiniz var? Kastamonu kamuoyuna bunu anlatın. Kimin, nerenin adayı olduğu belli değil. Biz Cumhuriyet Halk Partilileri seviyoruz, AK Partilileri seviyoruz.Ama onları yönetmek için önlerine düşenleri sevmiyoruz. Kastamonu halkı da sevmeyecek.”