“Aynı sözlerden bıktık”

Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, iktidar temsilcilerinin Kastamonu’da 10 yıldır aynı şeyleri söylediklerini ve bunun bıkkınlık getirdiğini söyledi; “Son üç yılda Kastamonu için ne yaptınız?” sorusunu yöneltti.

Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, yaptığı açıklamada iktidar temsilcilerine ve iktidara yönelik eleştirilerde bulundu.

Başesgioğlu’nun açıklaması şöyle:

“10 yıldır Kastamonu’da aynı söylemleri ısıtıpısıtıp konuşuyorsunuz, hatta harfine,virgülüne kadar aynı şeyleri söylüyorsunuz. Millet bıktı,usandı.

Son üç yılda Kastamonu için ne yaptınız?

52 il hızlı trenle bir,birine bağlanıyor Kastamonu 2053 yılına kadar tamamlanması beklenen projede yok.

49 ilde sporcu eğitim merkezi kuruluyor Bayburt,Igdır,Ağrı,Yozgat,Çorum,Sinop, bu iller var Kastamonu yok. Memleketimin çocukları spor yapacak zekaya sahip değiller mi?

Limanlarımız balıkçı barınaklarına döndü, hangi girişimlerde bulundunuz?

Bir tek fabrika için söz mü aldınız?

Sadece kamu alımlarına geleceğini bağlamış, her alımda binlerce hemşerimiz bir umutla müracaat ediyor, alımlar müracaatların gölgesinde kaldığı için umutlar bir sonraki bahara kalıyor.

Mevcut iktidarın temsilcileri tamamen önümüzdeki seçimlerde koltuk kapma yarışına girdikleri için halkımızın ve şehrimizin taleplerine zaman ayırmaları zor görünüyor .

Devletimizin dini bayramlarda emeklilere vermiş oldukları bayram ikramiyesi günümüzün enflasyon oranlarına göre en az 2 bin 360 TL olması gerekiyor.Bunu görmezden gelemezler, gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

Çare; zengin toprakların yoksul çocukları olmayacağız. Çözüm ahırda,tarlada,serada,merada. Bunu başaramayanlar yorulanlar,umutlarını yitirenler gidecek; genç, dinamik,bilgili,donanımlı liderlerin emir erleri değil, hakkın seçtiği, halkın içerisinden vatan evlatları gelecek. Halkımıza,gençlerimize güveniyoruz,başaracağız .

Değerli hemşerilerimize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”