Aytaç Eruz vefat etti

Kastamonu’ya, pırıl pırıl bir lise kazandıran büyük hayırsever Yüksek İnşaat Mühendisi Aytaç Eruz, yaşamını sürdürdüğü İstanbul’daki evinde önceki gece geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

Eski milletvekillerimizden değerli Tıp Adamı Dr. Şükrü Esen’in damadı, Prof. Dr. Sakine Eruz’un eşi olan Aytaç Eruz, bugün İstanbul’da düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Yüksek öğrenimini Almanya’da lisans eğitimini ise Avusturya’da tamamlayan Eruz, çalıştığı Alman şirketlerinde büyük başarılara imza atmıştı. Almanya’daki ilk en yüksek bina Dresdnerbank Hochaus projesinde, Frankfurt’da sayısız tünel inşaatı, sayısız köprü inşaatında imzası bulunan Eruz, Birinci Boğaziçi Köprüsü projesinde de yer almış, Frankfurt Belediyesi Kontrol Mühendisi, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Araştırma Planlama Koordinasyon Dairesi Başkanlığı gibi önemli görevi başarıyla yürütmüştü.

Yük. Müh. Aytaç Eruz, şahsi birikimlerini hayır işlerinde kullanmayı seçerken Kastamonu’ya ismini taşıyan liseyi kazandırmış son bağışını ise Darüşşafaka Cemiyeti’ne yapmıştı.

Eşi Prof. Dr. Sakine Eruz’un memleketi olan Kastamonu’ya bir eğitim tesisi kazandırırkenki çabası akıllardan çıkmayacak, hep hatırlanacak olan Aytaç Ağabey’e Allah’tan rahmet, eşi Prof. Dr. Sakine Eruz başta olmak üzere ailesine ve tüm sevenlerine Kastamonu adına başsağlığı diliyoruz.

Vefat ilanı