Babaş’ın yılbaşı mesaisi

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yılbaşı gecesikent içerisinde bir dizi ziyarette bulunup, Fen İşleri, KASKİ, Temizlik İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü’nde de nöbetçi ekiplerle biraraya geldi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yılbaşı gecesi başta belediyenin nöbetçi birimlerina olmak üzere bir dizi ziyarette bulundu.AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Berat Satıoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat ve AK Parti il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyaretlerin ilk durağı şehit aileleri ve gaziler oldu.

Şehit aileleri ve gazilerle biraraya gelen Başkan Babaş, belediye olarak her günün her saatinde emirlerindeolduklarını belirterek “Evlatlarınızın, eşlerinizin ve sizlerin vatan için yaptıkları karşısında bizler ne yapsak azdır. Sizler bizlerin en kıymetli varlıklarısınız. Daima emrinizde olduğumu bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Şehit aileleri ve Gazi ziyaretlerinin ardından Mekke’nin Fethi konulu konferanslara katılan Babaş burada gençlere seslendi. İslam coğrafyasında zulmün bitmesi, devletin bekası için birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Babaş, “Bizler Allah sevgisiyle yoğurulmuş bir milletiz. Kalleşler ne kadar uğraşsalar da bizlerin büyük birlikteliği karşısında çaresiz kalacaklar. Unutmayalım ki bizler toprağı vatan yapan bir neslin evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

Konferansların ardından Kastamonu Devlet Hastanesi’ne geçen Babaş ve yanında yer alan heyet burada hastalara acil şifalar diledi. Başkan Babaş nöbetçi olan sağlık çalışanların yeni yıllarını kutladı, her hangi bir istekleri olup olmadıklarını sordu ve “Milletimizin sağlığı için gece gündüz çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarım” dedi.

Polislerin nöbet noktalarını ve Şehit Recep Şahin Polis Merkezi Amirliği’ni de ziyaret eden Başkan Babaş’ı burada İl Emniyet Müdürü Turgay Karabulak karşıladı. Kastamonu’nun huzur kenti olduğunu ifade eden Başkan Babaş, “İl Emniyet Müdürü başta olmak üzere tüm polislerimize şükranlarımı sunuyorum. Kastamonumuz bir huzur şehridir. Kahraman polislerimizin fedakar çalışmaları gerçekten takdire şayandır” diye konuştu.

Taksi duraklarını ve benzinlikleri de ziyaret eden Başkan Babaş, buralar da da yeni yıla çalışarak girenlerle sohbet etti.

Fen İşleri, KASKİ, Temizlik İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü’nün nöbetçi ekibiyle de bir araya gelen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şehrin genelinde her hangi bir sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sordu. Her hangi bir sıkıntı olmaması ve ekiplerin hazır olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Babaş, “Bugün yeni yıla sevdiklerinden uzak çalışarak giren kardeşlerimizi ziyaret ettik. Çok kritik noktalarda milletimize hizmet adına fedakarca çalışıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bizlerin görevi milletimize hizmettir. Bunu da en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Bugünü çalışarak geçiren kardeşlerimizin yanında olmak bizlerin görevidir. Tüm kardeşlerimizin yeni yılını tebrik ediyor sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıl geçirmelerinidiliyorum” dedi.