“Babaş’la devam”

Adaylığı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kente dönüşünde partilileri ve destekçileri tarafından coşkuyla karşılandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen karşılamada konuşan Babaş,“ Hep ‘hizmet, hizmet’ dedim. Binin üzerinde proje ürettik.Şehrimizde iyi bir uyum yakaladık, İnşallah bundan sonra da bu çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

 

AK Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kastamonu Belediye Başkan adayı, mevcut Başkan Tahsin Babaş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeCumartesi günü düzenlenen törende, AK Parti’nin Kastamonu Belediye Başkan adayının, mevcut Belediye Başkanı Tahsin Babaş olduğunu açıklayarak, Kastamonu’yu ittifak pazarlıkları gündeminin dışına çıkarttı.

Babaş, cumartesi akşamı Cumhuriyet Meydanında partilileri ve destekçileri tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı ve adaylığı kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında Belediye Başkanı ve başkan Adayı Tahsin Babaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Kastamonu AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü konuşma yaptı. Konuşmalar sırasında partililer tarafından sık sık sloganlar atıldı, Babaş atılan sloganlar eşliğinde sık sık da alkışlandı.

31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITAN AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KASTAMONU BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ OLDUĞUNU AÇIKLADI. (DAVUT HAS/KASTAMONU-İHA)

Tahsin Babaş

Cumhuriyet Meydanı’nda ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şunları söyledi:

“2014 yılından bu tarafa Kastamonu’da Kastamonu Belediye Başkanı olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Hep şunu söyledim: Hep hizmet dedim, hep hizmet dedim, hep hizmet dedim. Hiçbir zaman fitne, fesat üretilmesine izin vermemeye çalıştım. Onun üzerinden de ne siyaset yaptım ne hizmet yaptım. Hep yaptıklarımızı birlikte beraber özellikle belediye çalışanlarımıza, belediye personellerimize çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, var olsunlar, gayretli bir şekilde çok verimli bir yılı geride bıraktık. Beşinci yıla girdik. Tabi burada şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Ben yaklaşık 1989’dan beri belediyede çalışıyorum. O günden bu tarafa belediye meclisimizde uyumlu çalışan en hizmet üreten bir meclis halinde görevini ifa etmiştir. Buradan hem AK Partili Meclis üyelerimize hem de Milliyetçi Hareket Partili meclis üyelerimize de çok teşekkür ediyorum.

Hiçbir zaman birlik, beraberliği bırakmadık. Doğru neyse onu yaptık. Hep doğrunun yanında olduk. Bana o konuda ciddi manada destek veren değerli meclis üyelerimize de buradan şükranlarımı sunuyorum. Tabiî ki burada tek olunmaz. Çınar bile dalıyla, budağıyla onun için bizde çok değerli belediye personelimizle uyumlu bir şekilde, üretken bir şekilde bininüzerinde proje ürettik. Hep birlikte hep beraber şehrimizin daha ileriye gitmesi, daha güzelleşmesi daha modern ve kültürel bir şekilde devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürdük. Tabiî ki bu çalışmaları yaparken Kastamonu’nun doğal dokusuna, kimliğine dikkat ettik. Onu bozmamaya gayret gösterdik. Bu ecdat yadigârı kültürel mirasımızı korumayı kendimize görev edindik. Biz bu yolda devam ettiğimiz sürece Kastamonu dünyada aranan iller arasında olacak. Bunu her vesileyle ifade etmeye çalıştık. Bundan sonraki inşallah seçimi tekrar kazanacağıma inanıyorum. Çünkü hep halkımızın yanında olduk. O vesileyle tekrar aday olduk. Eğer devam ettiğim takdirde bu projelerimin de devamını sizlerle beraber getirmeye azami şekilde gayret göstereceğim. Şehirde bir uyum yakaladık. O uyum devam edecek. Sadece bu dediğim gruplarla da değil,sivil toplumlarımızla şehrimizdeki faaliyet gösteren derneklerimizle, vakıflarımızla uyumlu şekilde plan ve projelerimizi sürdürdük. Bundan sonrada sürdürmeye gayret göstereceğiz. Bu uyum sürdüğü sürece de bu Kastamonu hizmet üretmeye devam eder. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok duygulandım. Tabii belediye başkanlığı kutsal bir görev.Yani şehrin emini demek.O nedenle bu görevi ifa ederken çok dikkat etmek gerekiyor. Hem sosyal anlamda hem fiziki anlamda hem kültürel anlamda illa ki hizmet üretmek gerekiyor. Şimdi ne demiş Fatih Sultan Mehmet Han? Hüner bir şehri bünyat etmektir. Yani istediğin kadar şehri imar et. Eğer halkın kalbine, gönlüne girebiliyorsan gerçekten bu işi yapmışsın demektir. Onun için bizim. Sizin gönlünüze girmemiz çok önemli. O nedenle sosyal projeler ürettik. Kadınlarımız ile ilgili sosyal projeler ürettik. Çocuklarımız için ürettik. Yaşlılarımızla ürettik. İhtiyaç sahiplerimizle ürettik. Yani bu topraklarda yaşayan siz değerli kardeşlerimle birlikte çok güzel projeler ürettik. İhtiyaç sahiplerine düzenli ihtiyaçlarını karşılamak için yardımlarda bulunduk. Yine ilaçlı annelerimize, babalarımıza, nenelerimize evde yaşlı bakım hizmetleriyle hizmet götürdük.”

Metin Çelik

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise şöyle konuştu:

“Bu bir gönül işidir. Demek ki başkanımız gönüllere girmiş. Kastamonu’da 5 yıldır güzel işler yapmış. Yaklaşık 4,5 yıldır Kastamonu Belediye Başkanımız şehrimize hizmet ediyor. Belediye Başkanı Tahsin bey seçildiğinde güzel hizmetler yapacağımızı vaat etmiştik. Söylediğimiz hiçbir şeyin altında kalmadık. Belediye Başkanımız ekibiyle beraber söylediği gibi, belediye çalışanlarıyla, meclis üyeleriyle, bizlerle, STK’larla, teşkilatımızla birlikte Kastamonu için vaat ettiğimiz gibi canla başla çalıştı. Kastamonu Türkiye’de belediyecilik hizmetleri anlamında güzel bir noktaya geldi. Üretilen projelerle Türkiye’de en önemli ödülleri alan bir belediye oldu. Özellikle kültürel mirasımızın ayağa kaldırılmasında, temizlik noktasında Türkiye’de her yıl birincilikle tanıştık. Ödül üzerine ödül alan Kastamonu 2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edildi. Bütün bunların meyvesini özellikle turizm alanında önümüzdeki yıllarda alacağımızı düşünüyorum. 31 Mart 2019 tarihinde sizlerin desteğiyle Belediye Başkanımız Tahsin Babaş seçildiğinde yeni bir sayfa açacağız ve çok daha büyük projeler ile Kastamonu’muzu tanıştıracağız.”

Kısa bir konuşma yapan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü de, alana gelen vatandaşlara teşekkür ederek; “Tahsin Babaş, kaldığı yerden devam ediyor. İnşallah sonu da iyi olur. Allah mahcup etmesin” dedi.

Son konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise şunları söyledi:

“Bugün yine Kastamonu’muz anlamlı bir gün yaşıyor. İstanbul’dan Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını getirdik. Cumhurbaşkanımız ilimizde de Tahsin Babaş ile devam kararı aldı. 2014 yılında devraldığımız AK Belediyecilik bayrağını bugüne kadar onurla, gururla taşıdık. Bundan sonrada inşallah değerli başkanımız ile taşımaya talibiz. Taşımaya devam edeceğiz. Bunu sizler sayesinde gerçekleştirdik. 31 Mart akşamı da yine burada bu mutluluğu paylaşmayı Allah bize nasip etsin. Hep zorlu zamanlarda hep yanımızda oldunuz. Allah birliğimizi daim kılsın. Dualarınızı esirgemeyin.”