Babaş’tan “Yaşam Alanı” açılışı

Sultankent Sağlıklı Yaşam Alanı ve Spor Kompleksi dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışta konuşan Belediye Başkanı Babaş, Olukbaşı’nda hayatı olumlu yönde etkileyecek projeleri sıraladı.

Sultankent Sağlıklı Yaşam Alanı ve Spor Kompleksi dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “İstanbul Yolu giriş ve çıkışımızın Güzide sitesi Sultan kentin yüzlü insanları ile birlikte olmaktan mutluluk ve onur duyuyorum. Arkadaşlar sizin için yani siz değerli halkımız için hizmet etmek bizim için gurur ve onur verici. İnanın bundan sonra daha da çok daha hızlı daha sizlerin rahat yaşayabilmesi, huzurlu yaşayabilmesi, çocuklarımızın daha güzel yerlerde vakit geçirebilmesi, gençlerimizin spor yapabilmesi, yaşlılarımızın bir nebze olsun oturabilmesi, hanımlarımızın bunlarda spor yapabilmesi gibi bir sürü etkinliklerle sizlerle beraber ve birlikte olacağız.” dedi.
Babaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu güzel Sultankent Spor Kompleksi sağlıklı yaşam merkezinin yapımında bir sürü yöneticimiz var. Onların da emeği çok. Çöpleri de yer altına alacağız. O da bizim en önemli projemiz. Temizlikte Kastamonu Türkiye birincisi. Yapılan her şey memleket için. Onları da kısa zamanda yer altına alıp daha yaşanabilir bir sitede yaşamanıza için elimizden geleni ekibimizle beraber diğer arkadaşlarımızda sağlamaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki bir bölgede en önemli projelerimizden birisi de şu karşıdaki platonik projesini de millet parkı millet bahçesi haline getirdik. Bir tanesi çıktı zaten Allah’a şükür Kuzeykent’te yıllar önce söz vermiştik ama yapamadık millet parkı konsepti kabul edildi proje Türkiye’de birinci oldu dereceye girdi TOKİ tarafından yapılmaya başlanıyor.
Bu bölgedeki de botanik parkı da çeviriyoruz şimdi millet bahçesine o da bittiği zaman Kastamonu cazibe merkezi haline gelir. Yine bu bölgede gördüğünüz gibi, Kastamall burayı hızlı bir şekilde hareket edilecektir her yönüyle sizlere kapalı mekan imkanı sunulacaktır. Çocuklarımızın sinemasından tiyatrosuna yapan alışveriş yenilerinden bir sürü sanatsal ve kültürel imkânları tanımış olacağız burada. Yine 5 yıldızlı bir otel yakında hizmete girecek. Aynı şekilde herhangi karşımızda 250 yataklı fizik tedavi ve iyileştirme merkezimiz programa girdi bu sene yapımına başlanan şu anda gidip görebilirsiniz yıkımı başladı. Yaklaşık 50 bin metrekare 250 yataklı hastane yapılıyor. Bu ne demek arkadaşlar? Öncelikle sağlık hizmetini yerinde alacağız ayrıca bin kardeşimize istihdam kapısı olacak burası. O kadar da çok yönlü bir proje bunların hepsini hem yerelde hem de merkezi hükümeti tarafından takip ediyoruz inanın Kastamonu önümüzdeki yıllarda dünyada aranan bir kent haline gelecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın çünkü bizim bu konuda gücümüz, irademiz ve kaynağımızda vardır.” CM