Babaş’tanVidinli’ye CEVAP

Kastamonu Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayında kendisine yönelik sert eleştirilerde bulunan ve sorular yönelten MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’na  aynı sertlikte bir dille cevap verdi.

Babaş, cevabi açıklamasında, “MHP adayı Vidinlioğluda, MHP il Başkanı Aydın gibi hep işine geldiği gibi konuşuyor. Konuştukça batıyor, battıkça sinirleniyor ve saldıracak yer arıyor. Ama biz kendileri gibi siyaseti çirkinleştirmeyeceğiz.” dedi.

 

Kastamonu Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayında kendisine yönelik sert eleştirilerde bulunan ve sorular yönelten MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’na  aynı sertlikte bir dille cevap verdi.

Babaş’ın cevabi açıklaması şöyle:

“Sayın Vidinlioğlu, ‘Temiz siyaset, temiz iş’ sloganıyla seçim çalışmalarını yürütüyor. Ama kendisi ve çevresi siyaseti çirkinleştirmeye devam ediyor.

Kastamonu’da MHP’nin şu anki yapısı gereği, MHP adına seçim çalışmalarını yürütenler halkın yabancısı olduğu isimler. Doğal olarak da halk arasında ‘Sayın Vidinlioğlu seçilirse, belediyeyi kim yönetecek?’, diye bir düşünce belirmiş ve bu düşünce yayılmış. Sayın Vidinlioğlu’na göre ise bu, rakiplerinin yürüttüğü bir algı operasyonuymuş. Demek ki Sayın Vidinlioğlu’nun akıl hocaları ‘algı operasyonunun’ nasıl bir şey olduğu konusunda az çok tecrübe sahibi kişiler. Demek ki bu akıl hocaları,‘Şöyle algı oluşturalım, şöyle dedikodular yayalım’ diye taktikler veriyorlar. Bunu nereden mi anlıyoruz? Gayet açık. Ortaya bazı saçma sapan, yalan yanlış dedikodu, iddia ve iftiralar atarsanız, çevrenize de, ‘Bunları etrafa yayın, her yerde konuşun, halkın aklını karıştırın, aklını çelin’ derseniz, bu algı operasyonu olur.

“İDDİALARINI ISPATLAMAK GİBİ GÖREVLERİ OLDUĞUNUN FARKINDA DEĞİLLER”

“Ne MHP İl Başkanı, ne de MHP adayı, ortaya attığı iddiaları ispatlamak gibi bir görevleri olduğunun farkında değiller. Kendilerinde ispat zorunluluğu olduğunu bilmiyorlar. Ortaya saçma sapan iddialar atıp, ‘Tahsin Babaş, bunlara karşı kendisini savunsun, bunlara karşı belgeler, kanıtlar ortaya koysun’ diyorlar. Sanki kendileri belge ve kanıtlarla konuşuyorlarmış gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Sonra da cevap vermeyince ‘İşte, yalanımızın yalan olduğunu ispatlayamadı, demekki doğru söylüyoruz’ diye ortalıkta dolaşıyorlar.

Eskilerin söylediği bir mesel vardır: ‘Yalancı yalan söylemeyi kendisine görev olarak görürmüş. ‘Ben yalanımı söyleyeyim de ister inansınlar, ister inanmasınlar’ dermiş. Bunların durumu da aynen böyle.

Siz önce kendi yalanlarınıza kendinizi inandırın. En azından dedikodu siyasetini bırakıp, uydurma da olsa birkaç belge, kanıt ortaya koyun. Size söz veriyorum; Size layık olduğunuz şekilde, en güzel cevabı vereceğim. Ama önce biraz emek verin, biraz dersinizi çalışın, belge ve kanıtlarınızı ortaya koyun! Aksi takdirde Tahsin Babaş, sizin iftiralarınızı niye muhatap alsın?

İşinize gelince ‘Ateş olmayan yerden duman çıkmaz’ diyerek çamur sıçratmaya çalışıyorsunuz. Her vesile ile hakkımızda üretilen dedikoduların doğru olduğunu ima ediyorsunuz. Kendiniz hakkında işinize gelmeyen bir şeyler duyunca da,‘Algı operasyonu yapılıyor’ diye havalara sıçrıyorsunuz. Bunun adına da ‘temiz siyaset’ diyorsunuz.

Biz her zaman,‘Halkımız en iyi hakemdir’ dedik.  Halkımızın ferasetine, basiretine güveniyoruz. Halkımız kimi, niçin seçeceğini çok iyi bilir. Bu halk sizin gibi kirli siyaset yapanların numaralarını daha önce de gördü. Ama bu numaraları yedi mi? Yemedi. Bu halk,  bu mübarek şehrin yönetimini sizin gibi maceracı, hayalperestlerin eline bırakır mı? Bırakmaz. Öyleyse neyin derdindesiniz? Dedikodu siyasetiyle ‘kirli siyasetle’ ortalığı pisletip gidince vicdanınız rahat edecek mi?

‘Tahsin Babaş şunu açıklasın, Tahsin Babaş bunu açıklasın’ diyerek şahsımı, iyi bildiğiniz ‘kirli siyaset’ alanına çekmeye çalışıyorsunuz. Hakikaten uyanık mısınız, yoksa sadece uyanık geçinenlerden misiniz, doğrusu anlamakta güçlük çekiyorum.

“BELGE VE KANIT ORTAYA KOYSUNLAR”

“Bir yandan belediye hizmetlerini yürütüyorum, ki bu hizmetler kesintisiz yürütülmesi gereken ve çok önemli hizmetlerdir, diğer yandan seçim kampanyamı yürütmeye çalışıyorum. Bu arada, onların istediği gibi tüm işimi gücümü bırakıp hakkımda uydurulan dedikodulara cevap verip onlarla söz yarışına girecek durumda değilim. Oysa ki hepsine verilecek cevabım var. Dediğim gibi, belge ve kanıt ortaya koysunlar, söz veriyorum en güzel cevabı vereceğim.

Gerek belediyede daha önce yaptığım görevler esnasında, gerekse belediye başkanlığım boyunca her zaman halkımla iç içe olarak onların sorunlarına vakıf oldum ve çözümler sundum. Yine seçim kampanyam boyunca her yerde halkımla buluştum, görüştüm, elimden geldiğince buluşmaya ve görüşmeye devam ediyorum. Vatandaşlarımızın istek ve taleplerine olduğu kadar kafalarına takılan tüm sorulara da cevaplar verdim, açıklamalar yaptım. Yaptığımız icraatları da anlattım, yapacağımız icraatları da açıkladım. Hatta eksikliklerimizi ve hatalarımızı da ifade ettim. Çünkü icraat ve hizmet olan yerde, eksiklik ve hata da olur. Bu yüzden icraat yapan, hizmet üreten insanı eleştirmek çok kolaydır.

Önemli olan, yaptığın doğru işlerle halkın gönlüne girmektir. Halkın gönlüne bir kez girersen halk bir daha seni bırakmaz. Senin hakkında üretilen dedikodu ve iftiralara itibar etmez. Bu nedenle bir kez daha söylüyorum:En iyi hakem halkımızdır. Halkımıza güveniyorum; halkımızın vereceği karara da sonuna kadar saygı duyuyorum.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”