Bahçeşehir Koleji’nden Cumhuriyet Balosu

Kastamonu Özel Bahçeşehir Koleji ve Okul Aile Birliği’nin birlikte düzenledikleri Cumhuriyet Balosunu Gölköy Yaşam Resort’ta yapıldı.

Baloya Garnizon Komutanı Pers. Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Opr. Dr. R. Galip Vidinlioğlu ve eşi, Baro Başkanı Av. Özgür Demir, Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Hakkı Güngör, Bahçeşehir Okulu Müdürü Şükran Sayım Okul Aile Birliği Başkanı Ülkü Özdemir ve Yönetimi başta olmak üzere, öğretmen ve öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Atatürk ve Cumhuriyet temalı resim sergisinin de yer aldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması, Hakkı Güngör ve Ülkü Özdemir’in konuşması ile devam etti.

Müzisyenler Ahmet Tufan ve Erdal Tuğla’nın canlı müziği ile devam eden programda Cumhuriyet Oratoryosu, öğrencilerin vals gösterisi, öğrenciler tarafından Atatürk’ün oyun ve danslarının canlandırılması gerçekleştirildi. Öğrenciler katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Öğrencilerin Cumhuriyet Balosu duygu dolu anlar yaşattı.  Program sonunda da hediye çekilişi yapıldı.

Program sonunda da 96. yıl pastası kesildi.

Ülkü Özdemir

Okul Aile Birliği Başkanı Ülkü Özdemir yaptığı konuşmasında, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının aziz kanlarıyla şereflendirerek yüce Türk Milletine emanet ettikleri Cumhuriyetimizin 96. Yılı münasebetiyle düzenlemiş oluğumuz Cumhuriyet Balomuzu bugün gerçekleştiriyoruz.

İlim irfan yuvası olan okulumuzda Cumhuriyetimizin üstün değerlerine bağlı, vatanını seven, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirerek geleceğimizin temelleri atılıyor.

Geleceğimizin teminatı ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın perg-formanslarını da izleyeceğimiz bu güzel gecenin düzenlenmesinde emeği geçen tüm idare, öğretmen ve sınıf annelerimize, Bahçeşehir Okul Aile Birliği adına teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkı Güngör

 Son konuşmayı yapan Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Hakkı Güngör ise şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Balosunu büyük katılımla birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. İlk defa düzenlediğimiz bu programı İnşallah bundan sonraki yıllarda geleneksel olarak yapmaya devam edeceğiz.

Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde 12 yıldır Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Bünyesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokulu barındıran Kastamonu Özel Bahçeşehir Kolejinin sizlerin güveni ve ilgili ile büyüyerek eğitim kalitesini Kastamonu’da daha da yükseklere çekerek devam etmektedir. Ayrıca sizlerin bize gösterdiği bu güvene de çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk eğitime çok büyük önem vermiştir. Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki söylemlerinde daima eğitimi ön plana çıkarmıştır, Atatürk diyor ki, yeni kuşak en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. Keza diğer bir söyleminde Türk Milleti’nin karakter ve adetlerine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir. Diğer bir söyleminde eğitim içişlerinde pey alan muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin hakiki kurtuluşu ancak bu suretle mümkün olur.

Diğer bir söyleminde ise okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleri ile ortaya çıkacaktır ve gelişecektir ve son söyleminde de milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Bu ilk balomuzda sizlerin gösterdiği ilgiye ayrıca teşekkür ediyorum. Bu gecenin hazırlanmasında başta Okul Aile Birliği Başkanı Ülkü Özdemir’e, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Özbay, Reyhan Arslan, Fatma Dilan Sarı ve Demet Suroğlu’nu kutluyor ve teşekkür ediyorum. Yine ayrıca sınıf annelerimize, Okul Müdürümüz Şükran Sayım başta olmak üzere diğer görevli ve çalışanlarımıza da çok teşekkür ediyor ve kutluyorum.”. Cengiz MUHZİROĞLU