Bahçeşehir öğrencileri Ata’nın huzurunda

Kastamonu Bahçeşehir Koleji 4. ve 5. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri Anıtkabir’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Mozolesi önünde saygı duruşunda bulunan öğrenciler saygı, minnet ve özlemle duygu dolu anlar yaşadı.

Anıtkabir’de yer alan müzeleri gezen öğrenciler, minnet duygusuyla ve ışıldayan gözleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkacaklarına bir kez daha söz verdiler.

Anıtkabir ziyaretinin ardından 1’nci ve 2’nci TBMM binalarını ziyaret eden öğrenciler, ulusal egemenliğin kuruluşunu ve coşkusunu tekrar yaşadılar.

Daha sonra MTA  Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ni gezen öğrenciler doğa tarihini anlatan çok sayıda fosil, kayaç, mineral ve maden örneklerini yerinde incelediler.

Keyifli ve verimli bir şekilde devam eden Ankara gezisinde son durak, Akvaryum gezisi oldu. Akvaryum gezisine katılan öğrenciler ve öğretmenler onlarca tatlı ve deniz suyu canlılarını tanıma fırsatı buldular.  Yaparak ve yaşayarak öğrenme temelli, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yetişen Bahçeşehir Koleji öğrencileri anlamlı ve verimli Ankara turunda hem öğrendiler hem de arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte keyifli vakit geçirdiler.