Bahçeşehir’de çifte heyecan

Yeni kampüs binası ve lise bölümü

  • Kastamonu Bahçeşehir Kurucu Temsilcisi Hakkı Güngör, 2007 yılında çıktıkları yolda kunumsal olarak kentte eğitimin öncüsü olduklarını belirtti ve Kastamonu halkından ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Sayın Enver Yücel’den aldıkları güçle yeni kampüslerini ve Anadolu Lisesi bölümünü açacaklarını açıkladı.

 

Kastamonu Bahçeşehir Kurucu Temsilcisi Hakkı Güngör, 2007 yılında çıktıkları yolda kurumsal olarak kentte eğitimin öncüsü olduklarını belirtti ve Kastamonu halkından ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Sayın Enver Yücel’den aldıkları güçle yeni kampüslerini ve Anadolu Lisesi bölümünü açacaklarını açıkladı.

Güngör, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gelişmelerle ilgili şu bilgi ve mesajları  verdi:

“Bu yıl 50. gurur yılını kutlayan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, 1968 yılında Laleli’de üç sınıflı bir dershane ile başlayan öyküsüne 2007 yılında Kastamonu Bahçeşehir Koleji’ni ekledik. Kastamonu için, bizler için büyük gururdu. Kırkodalı Konak’ta 7 öğrenci ile başladığımız eğitim yolculuğunda, kurumsal olarak eğitimin öncüsü olduk.

Kurum kültürümüz ve kurumsal kimliğimizle eğitime yön verdik. Güçlü kadromuz ve Bahçeşehir Ailesi olmanın bilinci ile hep ilklere imza attık. 6 yıldır TEOG Sınavında Kastamonu il birincisi olduk. İnandık, güvendik ve hayallerimize ulaştık. Evet artık büyümeliydik, ailemizi genişletmeliydik.

Bu bağlamda velilerimizden, Kastamonu halkından ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanımız Sayın Enver Yücel’den aldığımız güç ile yeni kampüsümüzü açıyoruz. Hayallerimiz gerçek oluyor. İnşaatına başladığımız Kuzeykent kampüsümüzde çalışmalarımız devam ediyor.

Bu arada Kırkodalı binamızda ise Bahçeşehir Anadolu Lisesi olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde hizmete başlayacağız. Anaokulu, ilkokul, ortaokuldan sonra Anadolu lisesini de bünyemize katıyor olmanın büyük heyecanını yaşıyoruz. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vereceğimiz Kuzeykent Kampüsümüzde 560 öğrenci kapasitesiyle 28 derslikte hizmet vereceğiz. Ayrıca modern kampüsümüzde laboratuarlarımız, robotik sınıflarımız, sanatsal ve sosyal alanlarımız, kapalı spor salonumuz, kanferans salonumuz ve birçok eğitim alanımız ile Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ni uygulayarak esnek sınıf ortamları oluşturacağız.

Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında kaliteli eğitimi yeni nesillerle buluşturan global eğitim markası olarak eğitimimizi başarıyla sürdürüyoruz. Bugün Türkiye genelinde 100’ün üzerinde kampüsle , 60 binin üzerinde öğrenciye eğitim veren bir ailenin içinde olmak ve bunu Kastamonu’da memleketimizde sürdürmek bizler için büyük gurur.

2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde eğitime başlayacağımız Kuzeykent Kampüsümüz ve Kırkodalı Anadolu Lisesi Kampüsümüz ile Kastamonu’da eğitime yön vermeye öncülük etmeye devam edeceğiz.

Bahçeşehir Koleji, Eğitimi önemseyenlerin, eğitime gönül verenlerin okuludur.

Başarıyı ve güzellikleri paylaşmak dileğiyle…”