Bahçeşehir’in Cambridge mutluluğu

Kastamonu Bahçeşehir Koleji, 50 öğrenci ile katılmış olduğu Uluslararası Cambridge ve TOEFL Yabancı Dil sınavlarında büyük bir başarı yakaladı.

2018-2019 Cambridge Starters Sınavı’nda 4 öğrenci, TOEFL Sınavında 1 öğrenci, PET sınavında da 1 öğrenci tam puan alarak derecelere imza attı.  Katılan öğrencilere gayret ve başarılarından dolayı okul yönetimi tarafından plaket verildi.

Okuldaki törende 2’nci sınıftan itibaren bu sınavlara giren ve tüm sınavlardan tam puan alan 8’inci sınıf öğrencisi Zeynep Kayra Özcan’a plaketi takdim edilirken; başarılı sonuçlarından dolayı ayrıca tebrik edildi.

Bahçeşehir Koleji Müdürü Şükran Sayım, “Çok güzel sonuçlar var, derece elde eden öğrencilerimiz var; çabalayan ve gayret gösteren öğrencilerimiz var. Bizim öğrencilerimiz çok gayret gösteriyorlar. İngilizce’yi de diğer tüm derslerde olduğu gibi çok seviyorlar. Biz de öğrencilerimizin derslere olan sevgi ve başarılarını ödüllendirelim istedik. Başarıyı ödüllendiriyoruz. Geçtiğimiz dönem Cambridge sınavına en çok başvuru aldığımız dönem oldu. Biz de bu ilgi ve sevgiyi karşılıksız bırakmak istemedik ve ödüllendirmek istedim. Bu başarıda katkısı olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.