Bakan Eroğlu’ndan Suğla Yaylası’na A tipi mesire onayı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Azdavay Suğla Yaylası’nın A Tipi Mesire Alanı olması yönünde gereken talimatları verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önceki gün Kastamonu heyetini kabul eden Veysel Eroğlu, Suğla Yaylası’nın A Tipi Mesire alanı olmasının ardından hazırlanacak projelerin hızla tamamlanacağını da belirtti.

Ziyarette Milletvekilleri Metin Çelik, Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Başkanı Doğan Ünlü ve Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek de hazır bulundu.

Motor ve Doğa Sporlarına da evsahipliği yapan Suğla Yaylası, A Tipi Mesire alanı olduğunda bakanlığın kapsamlı projelerinden de faydalanabilecek.

A Tipi Mesire Alanı nedir?

Toplumun çeşitli dinlenme, eğlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılamak, yurdun güzelliğine katkı sağlamak ve turistik hareketlere imkân vermek maksadıyla yüksek ziyaretçi potansiyeline sahip, günübirlik kullanım imkânı yanında gecelemeye de imkân sağlayan, çadır, karavan, motor-karavan ve kır evi, kır lokantası, kır kahvesi gibi çok katlı olmayan, doğa ile uyumlu yapı ve tesisler ile yöresel ürünler sergi ve satış yeri, piknik üniteleri, kameriye ile diğer rekreasyonel yapı ve tesisleri ihtiva eden mesire yerlerini A Tipi Mesire alanı denir.