Bakan, lafı eğip bükmedi! “Kastamonu’ya yönelik çalışma yoktur”

Cahit Turan’dan Milletvekili Baltacı’nın demiryolu önergesine cevap

  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın, Kastamonu’nun demiryolu ağına dahil edilmesi yönünde bir çalışma olup olmadığıyla ilgili soru önergesini cevaplarken, “Kastamonu iline yönelik olarak bir çalışma bulunmamaktadır” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın “Demiryolu” ile ilgili soru önergesini cevapladı.

Bakan Turan, Kastamonu’nun demiryolu ağına dahil edilmesi yönünde bir çalışma olup olmadığını ve ilimizin bugüne kadar demiryolu ağına bağlanmamasının nedenini soran Milletvekili Hasan Baltacı’ya 11. Kalkınma Planı’nı işaret etti.

Kastamonu’ya yönelik bir çalışmanın olmadığını ifade eden Ulaştırma ve Alt Yapı BakanıMehmet Cahit Turan’ın soru önergesine şu ifadelerle cevap verdi:

“TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapımı planlanan yeni demiryolu hatları; doğu-batı ve kuzey-güney akslarındaki tüm ulaştırma modlarının etkin bir şekilde kullanılmasını ve demiryolu yük ve yolcu taşımacılığının arttırılmasını sağlayacak şekilde 11. Kalkınma Planı’nda yer alan hedeflere uygun olarak planlanmakta olup Kastamonu iline yönelik olarak bir çalışma bulunmamaktadır.”