Bakan Yardımcısı Ergezen: “Kastamonu çok bilinmeyen bir zenginlik”

10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi’nin 100. Yılı törenlerine katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Ergezen, AK Parti İl Başkanlığında partili kadınlara hitap ederken “Kastamonu çok bilinmeyen bir zenginlik. Anadolu’nun ve Türkiye’nin zenginliği” diye konuştu.

TYP konusuna da değinen Ergezen, “Çok büyük saldırılarla mücadele ettik. Bu, ekonomik olarak belirli zararlar verdi.İlerlememizin hız kesmeden devam etmesi için çalışıyoruz. Olabilecek aksaklıklardan dolayı da anlayış bekliyoruz. Özellikle TYP konusunda. Ama düzelecek, hepsi ilerleyecek, istihdam artacak ve ekonomi güçlenecek” dedi.

 

10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi’nin 100. Yılı törenlerine katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Ergezen, AK Parti İl Başkanlığında partili kadınlara hitap ederken “Kastamonu çok bilinmeyen bir zenginlik. Anadolu’nun ve Türkiye’nin zenginliği. Gurur duyulacak bir şehriniz var. Havası güzel, suyu güzel, evleri güzel, insanları güzel, tarihi güzel ve Milli Mücadele’ye kazandırdığı zaferlerle güzel ve büyük bir şehir. Dışardan geldiğimizde bizlerin gurur duyduğu, sizlerde içinde yaşarken gurur duyuyorsunuzdur” dedi.

“Ben sizlere yabancı değilim. Bende teşkilat mensubuyum” diyen Ergezen, şöyle devam etti:

“Bugün AK Parti, 17 yaşında. Bugüne kadar artısıyla, eksisiyle başarılarıyla ve daha da çok başaracak şeyi olduğunuzu düşünerek bugünlere geldik. Yapacak çok şeyimiz, yürüyecek çok yolumuz var. Böyle pırıl pırıl yüzler, çalışkan insanlar gördüğüm zaman partimle, sizlerle ve milletimle gurur duyuyorum. Milli Mücadele’nin başladığı, Milli Mücadele’nin önemli şehirlerinden biri. Nüfusuna oranla en çok şehit veren bu ilde Kastamonu’da, İlk Türk Kadın Mitingi’nini 100. yılında bulunmuş olmaktan duyduğum memnuniyeti bir kez daha dile getiriyorum.”

“İSTİHDAM ARTACAK”

Ergezen, İl Başkanı Doğan Ünlü’nün konuşmasında söz ettiği Toplum yararına Program (TYP) konusuna da değindiği konuşmasını şöyle noktaladı:

“Sayın Başkanı TYP’lerden bahsetti. Bir çalışmamız var. Bakanlar Kurulu’nda netliğe kavuştu. Ancak hangi ile ne kadar verileceği ile ilgili son çalışmalar yapılıyor, çalışıyor ve biran evvel de başlanacak. Personelle ilgili sıkıntınız olduğunu biliyoruz. Ülke olarak çok zor günlerden geçtik. Gezi Olayları ile başlayan akabinde 17-25 Aralık ve 15 Temmuz yaşadık. Gerçekten çok büyük saldırılarla mücadele ettik. Kendi içimizdeki birliğimizi muhafaza ettik. Ülkelerde böyle mücadeleler ve dış saldırılar sonunda iç savaşlarda oluyor. Biz tarihten getirdiğimiz ruhla birlikte mücadele ettik. Ancak bu ekonomik olarak belirli zararlar verdi. Biz bu saldırılar sonucunda ilerlememizin hız kesmeden devam etmesi için çalışıyoruz. Elbette olabilecek olan aksaklıklardan dolayı da sizlerden anlayış bekliyoruz. Özellikle TYP konusunda. Ama düzelecek, hepsi ilerleyecek, istihdam artacak ve ekonomi güçlenecek. Bu noktalarda çalışmalarımız mevcut. Ama birçok ülkeyi yıkabilecek saldırılara rağmen bu ilerleyiş, bu devam etme, hala bu gücü koruma ve bölgede hala önemli bir aktör olma ancak Türk Milleti’ne nasip olurdu.”