Bakan’dan 4 taahhüt

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, dün ilimizdeki temasları çerçevesinde kendisinden beklenen haberleri sıraladı.

Kadıdağı’ndaki MİEM’in 20 milyon liralık bir yatırımla Olimpiyat Hazırlık ve Eğitim Merkezi’ne dönüştürüleceğini aktaran Bakan Bak, Gazi Stadyumu’nun ise butik bir stadyum şeklinde kademeli olarak büyütüleceğini ve kapasitesinin 12 bin 500’e çıkarılacağını söyledi.

Bakan Bak, merkez spor salonunun ihalesinin 26 Temmuz’da yapılacağını, çalışmaların tamamlandığı Kuzeykent’teki Merkez Spor Kompleksi’nin ise en kısa sürede açılacağını belirtti.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 24 Haziran seçim çalışmaları için geldiği ilimizde parti programlarının dışında bakanlığına bağlı tesislerde incelemelerde bulundu ve programa alınacak projelerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Tosya temasları sonrasında Kastamonu’ya gelen Bakan Bak, ilk olarak atıl durumda olan ve kamuoyunda Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM) olarak bilinen Kadıdağı’ndaki tesisi gezdi. Burasını Olimpiyat Hazırlık ve Eğitim Merkezi’ne dönüştüreceklerini ifade eden Bakan Bak, tesiste bir adet kongre merkezi, 1 adet konaklama tesisi, 3 adet spor salonu, 1 adet atletizm sahası, açık sosyal tesisler ve sosyal alanlar yapılacağını ifade etti. Projenin toplam tutarının ise 20 milyon lira civarında olacağı belirtildi.

STADYUM MÜJDESİ

Gazi Stadı’nın kapasitesinin 12 bin 500’e çıkarılacağını belirten Bakan Bak, “Stadyum yapımı içinde hazırlıkları yaptık. Onu da 2019 yatırım programına aldıracağız. Onun çalışmalarını da yapıyoruz. Güzel 12 bin 500 kapasiteli butik bir stadyum yapacağız. Daha önce Akhisar’a ve Afyon’a yaptığımız statlara benzer biz stat yapacağız. Uygun bir butik stat planlıyoruz. Bunu yaparken müsabakalar aksamadan yerinde yapacağız. Bölüm, bölüm hızla güzel bir eser ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

“SPOR SALONU İHALESİ 26 TEMMUZ’DA”

Kastamonu Merkez Spor Salonu’nun ihale tarihinin de netleştiğini kaydeden Bakan Bak, “Sporun her noktasında gelişen bir yatırım ağı var. Kastamonu’da kapalı spor salonunun ihalesini 26 Temmuz’da gerçekleştireceğiz. Yer hazır, başlayıp, hemen kısa sürede tamamlayacağız. Çok fonksiyonel bir salon olacak. Aynı anda üç takım antrenman yapabilecek, üçe bölünebilecek. Çok özel bir proje” dedi.

“SPORCU KOMPLEKSİ

KISA ZAMANDA AÇILACAK”

Kuzeykent’te yapımı tamamlanmak üzere olan Kastamonu Spor Kompleksi’ni en kısa sürede açacaklarına dikkat çeken Bakan Bak, “Bir de güzel bir tesis olan, bitmiş bir sporcu fabrikası var. En kısa zamanda sporcu fabrikasını Kastamonuluların hizmetine açacağız” ifadelerini kullandı.

“SALONU OLMAYAN İLÇEYE

PREFABRİK SALON YAPACAĞIZ”

Bakan Bak ayrıca spor salonu olmayan ilçelere de prefabrik salon müjdesi verdi. Bakan Bak 2019’da Kastamonu’da salonu olmayan ilçe kalmayacağını kaydetti ve “Salonu olmayan üç ilçemiz var. Oralara prefabrik salonlar yapıyoruz. Programa aldık. Semt sahalarımızı, ilçe sahalarımızı yeniliyoruz. Onlarla ilgi çalışmalarımız da devam ediyor. Kastamonu’ya bir dahaki geldiğimizde çok daha güzel tesislerle olacağız” diye konuştu.

“KSK 1966’YA BAŞARI DİLEĞİ”

Kastamonuspor 1966’ya yeni sezonda başarı dileyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,” “Kastamonu’ya yapacağımız stat Kastamonuspor 1966’ya yakışacak. Ben Kastamonuspor 1966’ya yeni sezonda başarılar diliyorum. Belediye Başkanımızın bu konuda yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE İLE ORTAK PROJE

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın Kastamonu ziyaretinde belediye ile bakanlık arasında ortak bir projenin hayata geçirilmesi içinde somut adım atıldı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş hazırlattığı Kastamonu Belediyesi 15 Temmuz Kültür Merkezi Projesi’ni Bakan Bak’a sundu ve destek istedi.

Havalimanı mevkiinde 200 dönüm arazi üzerine yapılacak olan Kastamonu Belediyesi 15 Temmuz Kültür Merkezi’ne bakanlık olarak destek vermeye hazır olduklarını belirten Bakan Bak, arsanın ormandan tahsisi ile ilgili çalışmaların başlatılması talimatını verdi ve “bu projeyi belediye ile birlikte yapacağız” dedi.

“KASTAMONU HEP AK PARTİ’YE DESTE VERİYOR”

Kastamonu’nun AK Parti’yi her dönem güçlü bir şekilde desteklediğini altını çizen Bak şunları söyledi:

“Kastamonu hep AK Parti’ye destek veriyor. Geçen dönemde 3 milletvekili verdi. İnşallah 24 Haziran’da da Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek ve 3 milletvekili vererek bu desteği sürdürecektir. Bu yolda hep birlikteyiz. Biz gelişen güçlü Türkiye istiyoruz. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Cumhuriyet tarihinde yapılan tesis sayısı bin 575, AK Parti döneminde 16 yılda yapılan tesis sayısı ise küçükleri saymazsa 2 bin 500’ün üzerindedir. Bu coğrafyada biz her zaman ayakta kalacağız ve güçlü olacağız. Askerimiz şuanda Münbiç’e girdi. Türk Ordusu bu coğrafyadaki en güçlü ordudur. Terör örgütleri ile yıllarca güçlü bir şekilde mücadele etmiştir. Şu anda hem Fırat Kalkanı operasyonu yaparak DAEŞ’e bir darbe indirmiştir. Suriyelilere güvenli bölge oluşturdu. Şimdi Cerablus’a bayramda insanlar gitti. 180 bine yakın insan oraya yerleşmeye başladı. Ardından Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin’deki oyunu da bozdu. Orada ki siperleri ve mevzileri yerli bir etti. Şimdi de Amerikalılarla yapılan görüşmeler neticesinde askerimiz Münbiç’e girdi. Tabi Kandil’e operasyon sürüyor. O yüzden bu ordumuz, bu milletimiz bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi mücadele etmeye, ayakta kalmaya ve güçlü Türkiye’nin temellerini atmaya devam edecektir.

“24 HAZİRAN ÇOK ÖNEMLİ”

24 Haziran çok önemli bir seçim. Halkımızın bize verdiği desteği biliyoruz. Projeleri ile ortada olan bir lider var. Hizmetleri ile sahada olan bir AK Parti ve Cumhur İttifakı var. Karşı tarafta terör ile nasıl mücadele edeceklerine dair söylemleri olmayan aksine teröre destek verenleri ziyaret ederek sahaya inen adaylar var. Niye bir şehit ailesini ziyaret etmediniz. Orada kahramanca mücadele eden askerlerimizi, polisimizi değerlendirmiyorsunuz.  Bu ülkeyi seven güçlü millet, güçlü devlet ve güçlü Türkiye için adım atan lider var. Cumhur İttifakı da bunu destekliyor. 24 Haziran’da kazanan inşallah millet olacaktır. Dışarıdan ülkemize tuzak kuranların hiçbirine milletimiz izin vermeyecektir. İnşallah 24 Haziran’da kazanan Cumhur İttifakı olacak. Cumhurbaşkanımızı inşallah başkan olarak seçeceğiz ve ülkemiz güçlü adımlarla geleceğe yürüyecektir.”

Bakan Bak, dün Kastamonu temasları çerçevesinde Kuzeykent’teki Merkez Spor Kompleksi’ni de gezdi. Akşam ise Kastamonu ASKF ile yemekte bir araya geldi.

Bakan Bak’a Kastamonu programı dahilinde Vali Yaşar Karadeniz, milletvekilleri Metin Çelik, Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Spor Toto Teşkilat Başkanı Muharrem Kasapoğlu da eşlik etti.