Bakan’ın klasör şaşkınlığı

 

 

Kastamonu milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir ile Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı dün makamında kabul eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, önüne konulan iki büyük proje klasörünün şaşkınlığını yaşadı.

Bakan Ünal, önüne bırakılan dev klasörleri talepteki kararlılığın ölçüsü olarak değerlendirmiş olacak ki, hem destek sözü verdi, hem de en kısa süre içerisinde Kastamonu’ya gelerek projeleri yerinde incelemek istediğini söyledi.

 

Kastamonu milletvekilleri ve Belediye Başkanı’nın bakan ziyaretleri dün de Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’la sürdü.

Hakkı Köylü, Murat Demir ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı dün makamında kabul eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, kendisinden destek talebinde bulunulan projelerle ilgili iki dev klasör karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Belediye Başkanı Babaş’ın, destek istediği projeleri beğenen Bakan Ünal, yerinde karar vermek için kurmayları ile birlikte yakın tarihte ilimize geleceğiri söyledi.

Bakan Ünal’ın, “Ekibimi toplayıp en kısa zamanda Kastamonu’ya geleceğim ve yerinde karar vereceğim” dediği öğrenildi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, görüşmeleriyle ilgili olarak, Kastamonu’ya hizmet yolundaki ziyaretlerini Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile sürdürdüklerini söyledi ve “Kendisini göstermiş oldukları misafirperverlik ve projelerimize sağlamış oldukları destekler nedeniyle sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Bakan Mahir Ünal (16)
Kastamonu’da planladıkları ve devam eden projeler hakkında Bakan Ünal’ı bilgilendirdiklerini belirten Başkan Babaş, şunları söyledi:

“Kastamonu Kalesi Restorasyon Projesi, Atabey ve Kefeli’deki sokak sağlıklaştırma projelerini görüştük. Ayrıca Bakırcılar Çarşısı, Nasrullah Meydanı projelerimizle birlikte, belediyemizce satın alınan konakların restorasyonu ve Kastamonu Kültür Merkezi projelerimizin detayları hakkında da bakanımıza bir sunum yaptık. Bakanımız projeleri yakından görmek istediğini ve kısa süre içerisinde Kastamonu’ya gelerek incelemelerde bulunacaklarını ifade ettiler. Görüşmelerde Taşköprü’de kazı çalışmaları devam eden Pompeipolis Antik Kenti konusunda da Bakan Ünal’dan destek talebinde bulunduk. Cide Gideros Koyu ile ilgili bir projeyi Bakanımıza sunduk.”

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı ziyaretinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanı Ferruh Parmaksız ile İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu’nu da ziyaret etti.