Bakanlığa çıkartma

Kastamonu Milletvekillleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’in Belediye Başkanı Tahsin Babaş’la birlikte gerçekleştirdikleri bakan ziyaretleri, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’la devam edecek.

1 Kasım seçimlerinin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya ziyaretler gerçekleştiren Kastamonu heyeti, üçüncü ziyaretini Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yapacak.

Saat 11.00’de gerçekleşecek olan ziyarette milletvekilleri ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu’nun taleplerini ve projelerini Bakan Mahir Ünal’a sunacak.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a düzenleyecekleri ziyarette Belediye olarak yapımını planladıkları Kültür ve Spor Merkezi’nin projesini gündeme taşıyacağını söyledi.

Bakan Ünal’ın destek vermesi halinde yaklaşık maliyeti 25 milyon lira olan projenin temelini 2016 yılında atacaklarını belirten Başkan Babaş, “Kültür ve Tuırizm Bakanımız Mahir Ünal’ı ziyaret edeceğiz. Kastamonu’da turizmin geliştirilmesine yönelik hazırladığımız ve önemli gördüğümüz projelerimiz hakkında bilgi verip destek isteyeceğiz. Özellikle Kastamonu Kültür ve Spor Merkezi projesi bizim için büyük önem taşıyor. Yüzme havuzu, fitness salonu, fuaye, 1000 kişilik konferans ve tiyatro salonu, kütüphaneden oluşan, yaklaşık maliyeti de 25 milyon lirayı bulan projeyi Kuzeykent’te Murat Gıda’nın hemen karşısında bulunan alanda inşaa etmeyi planlıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal’dan finansman konusunda destek sözü alabilirsek 2016 yılında temelini atmak ve çok kısa sürede bu önemli projeyi tamamlamak istiyorum. Bunu başarabilirsek Kastamonu’nun önemli bir eksiğini tamamlamış olacağımız kanaatindeyim” diye konuştu.