Ballıdağ’a yeni talip

2006 yılından bu tarafa atıl durumda bulunan Daday Ballıdağ’daki hastane binası için yeni bir umut daha ortaya çıktı. Dev tesisin yeniden hayata kazandırılması için yapılan çalışmalar çerçevesinde Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde yaşayan bir aile Ballıdağ’da babalarının adına bir geriatr merkezi kurmak istediklerini aktardı.
Kastamonu İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Fatih Köse ve Dadaylı esnaf Ali Sezer’in daveti üzerine ilçeye gelen aile hastaneyi gezerek bilgi aldı. 1922 yılında Konya’da doğan ve daha sonra Mekke’ye yerleşen Ali Ulvi Kurucu’nun ismini yaşatmak için girişimlerde bulunan kızı Sare Kurucu Bulut ve eşi Dr. Hayrettin Bulut, incelemeler esnasında Dünya Yaşlanma Konseyi Başkanı Kemal Aydın’dan da bilgiler aldı.
Dadaş Kaymakamı Ahmet Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Gazioğlu, İlçe Müftüsü İsmail Çakır da aileyle yakından ilgilenerek hastane ve ilçe hakkında bilgiler aktardı.
Yapılacak olan tadilatın ardından Ballıdağ’da babalarının ismini yaşatabileceklerini aktaran aile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile de konuyu görüşeceklerini ve binayı talep edeceklerini söyledi.