Baltacı: İnebolu ve Ç. Zeytin eski günlerini arıyor

İlçe ziyaretlerini İnebolu ve Çatalzeytin’de sürdüren CHP milletvekili Hasan baltacı, Kastamonu’nun turizm yatırımlarından hakettiği payı alması gerektiğini söylerken, “Yıllarca önce plajları ve denizle bütünleşen doğasıyla tatilcilerin ilgisini çekmeyi başaran İnebolu ve Çatalzeytin bugün eski günlerini arar haldedir” dedi.

 

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, ilçe ziyaretlerini Çatalzeytin ve İnebolu’da sürdürdü.

Çatalzeytin’de CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Milletvekili Baltacı, partililerle Türkiye, Kastamonu ve Çatalzeytin gündemine ilişkin fikir alış verişinde bulunduktan sonra esnaf ve vatandaşlarla görüştü. Milletvekili Baltacı’ya ilçe ziyareti boyunca CHP Çatalzeytin İlçe Başkanı Erdal Savcı ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Çatalzeytin’den İnebolu’ya geçen Milletvekili Hasan Baltacı burada da CHP İnebolu İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu ve partililerle yaklaşık 1.5 saat süren bir toplantı yaptı. Milletvekili Hasan Baltacı daha sonra ilçe yöneticileri ile birlikte İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’i makamında ziyaret etti. Belediyenin çalışmaları hakkında Milletvekili Hasan Baltacı’ya bilgi veren Başkan Uzuner, Baltacı’yı 10 Ağustos’ta başlayacak ve 3 gün sürecek olan 8’nci Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti.

Milletvekili Hasan Baltacı İnebolu’da ayrıca Şoförler Odası, Esnaf Odası, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası ve Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Kastamonu’nun Karadeniz’e en uzun sahili olan il ve Ankara’ya en yakındeniz kenti olmasına rağmen sahil ilçelerinin deniz turizminden faydalanamadığını kaydeden Milletvekili Baltacı, “sahil ilçelerimizde deniz turizminin gelişmesi, kısa da olsa umutlarını yaz mevsimine bağlayan sahil ilçelerimizdeki esnaflarımız ve vatandaşlarımızın ekonomik anlamda nefes alabilmeleri için mutlaka turizm yatırımlarından Kastamonu’nun da hak ettiği payı alması gerekmektedir. Yıllarca önce plajları ve denizle bütünleşen doğasıyla tatilcilerin ilgisini çekmeyi başaran İnebolu ve Çatalzeytin bugün eski günlerini arar haldedir” diye konuştu.

27’nci dönemde İmar, Bayındırlık, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda görev yapacak olan Hasan Baltacı Kastamonu’nun turizmde karşı karşıya olduğu bu soruna çözüm üretmek için komisyon çalışmalarında mücadele edeceğinin bilinmesini istedi.

Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu’nun Balıkçı Barınağı talebini Meclis’te dile getireceğini, kapanması için adeta tasfiye sürecine itilen İnebolu Cezaevi’nin de yakından takipçisi olacağını belirtti.