Baltacı kritik komisyonda

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’na seçilen CHP Milletvekili Hasan Baltacı, “Rant ve talan odaklı faaliyetlerin her zaman karşısında duracağız” dedi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni dönem İhtisas Komisyonlarında görev yapacak milletvekilleri belli oldu.

24 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili seçilen Hasan Baltacı, Meclis’te 144 sandalyesi bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’na seçildi.

26 milletvekilinin görev yapacağı Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda Hasan Baltacı’nın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu bulunuyor.

TBMM’deki yeni göreviyle ilgili değerlendirmede bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, “Başta Kastamonu olmak üzere ülkemizde bayındırlık, imar, ulaştırma ve turizm konularında yaşanan sorunların takipçisi olacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmak için üstün gayret sarf edeceğiz. Geleceğimizi yok eden rant ve talan odaklı faaliyetlerin her zaman karşısında duracağız” dedi.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu; TBMM Başkanlığınca kendisine havale edilen bayındırlık, imar ve iskân, haberleşme, elektronik haberleşme, elektronik ticaret, denizcilik, posta iş ve hizmetleri ile turizm işleri ve benzeri konulardaki kanun tasarı ve tekliflerini görüşmekle yetkili olacak.