Baltacı: “Sarayın değil, halkın vekili olacağız”

Germeç’te seçmenlerle buluşan CHP birinci sıra adayı Hasan Baltacı, “Bizler Şeker Fabrikası modernize edilsin, kotalar yükseltilsin, pancar üreticisi kazansın istiyoruz. Sarımsak ithalatı son bulsun Taşköprü sarımsağı para etsin istiyoruz. Kastamonu artık bu taleplerini dile getirecekleri Meclis’e göndermelidir. İnsanlarımızın gözlerine bakmayan, dertlerine ortak olmayan Kastamonumuza hizmet edemez. Sarayın değil, halkın vekili olacağız” dedi.

 

CHP birinci sıra milletvekili adayı Hasan Baltacı, seçim çalışmalarını Germeç’te sürdürdü..

Germeçlilerlesohbet edip sorunlarını dinleyen Hasan Baltacı, partisinin başta tarım olmak üzere hayvancılık, sağlık ve eğitim politikalarını anlattı.

Baltacı, partisinin Taşköprü İlçe BaşkanıAhmet Kesim ve Taşköprü İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Merkez Kongre Delegesi Kenan Alay’la birlikte gerçekleştirdiği ziyarette şu açıklamayı yaptı:

“İktidarın yıllardır uyguladığı yanlış tarım politikaları Kastamonu’nun iki değerli ürünü olan sarımsak ve şeker pancarının üretimini bitirme noktasına getirmiştir. Şeker pancarında uygulanan kota, fabrikamızın özelleştirilmesine zemin hazırlarken, ithal sarımsağa tanınan tolerans ise Taşköprülü üreticiyi ürününü derelere dökmek zorunda bırakmıştır. Bizler Şeker Fabrikası modernize edilsin, kotalar yükseltilsin, pancar üreticisi kazansın istiyoruz. Sarımsak ithalatı son bulsun Taşköprü sarımsağı para etsin istiyoruz. BAKAP hayata geçirilsin Kastamonu’da devletin imkânlarından Konya gibi, Bayburt gibi, Hakkari gibi faydalansın istiyoruz. Tokat-Turhal demiryoluna kavuşuyorsa, Kastamonu için bu bir hayal değil, yapılmalı diyoruz. Yapılacak kamu yatırımlarının maliyetinin havalimanında, barajda olduğu gibi Kastamonulunun sırtına sarılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Ormanlar satılırsa orman köylüsü yakacak odun bulamayacak, bunu önlemek için yollarda olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Her ilçemizde bir çocuk doktoru, bir kadın doğum uzmanı olsun diye mücadele ediyoruz. Iğdır’daki hayvan besicisine yüzde 80 hibe sağlanıyorsa, Kastamonu’ya da bu desteğin verilmesi gerektiğine inananlardanız. Kastamonu artık bu taleplerini dile getirecekleri Meclis’e göndermelidir. İnsanlarımızın gözlerine bakmayan, dertlerine ortak olmayan Kastamonumuza hizmet edemez. Her zaman insanlarımızın gözlerinin içine bakacağız. Sarayın değil, halkın vekili olacağız.”