‘Bana Çocukluğunu Anlat’

Cumhuriyet İlkokulu’ndan Nesrin Dörtbölük ve Şehit Erkan Kendirci İlkokulu’ndan Tülay Baydil öğretmenlerin kurucusu olduğu, Kastamonu, Hakkari, Kilis, Şanlıurfa, Denizli, Sakarya, Azerbaycan’dan öğretmenlerin ortak olduğu ‘Bana Çocukluğunu Anlat’  eTwinning Projesi hız kesmeden devam ediyor.

Projeye son zamanlarda  TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa’nın yapımcı ve yönetmeni, İSF Studio sahibi  İsmail Fidan,  Milli Eğitim Bakanlığı Bakü Eğitim Müşaviri Sayın Nihat Büyükbaş, ünlü sunucu ve haberci Jülide Ateş, ünlü şef HazerAmani, Sunucu ve Gazeteci Balçiçek İlter konuk oldu.

Projeye hayran kalan konuklar destek mesajlarını ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Ünlü Şef HazerAmani, Kastamonu’nun mutfağının çok zengin ve güzel olduğunu, doğasının havasının harika olduğunu belirtti.

Ünlü Şef, Kastamonu’da dostlarının olduğunu, pastırmasının, siyezinin, Taşköprü sarımsağının eşsiz olduğunu  belirtti.

Jülide Ateş de sosyal medya hesaplarında projenin postlarını paylaşarak öğretmenlere emekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür etti. Aynı zamanda Jülide Ateş ile Hergüne +1 Kelime ile yeni bir hareket başlatıldı. Öğrenciler hergün 1 ingilizce kelime öğreniyor.

Gazeteci Balçiçek İlter de sosyal medya hesabından, ‘Hayatımın en güzel gecelerinden biriydi. Türkiye’nin dört bir yanından öğrenci ve öğretmenler. Kastamonu, Hakkari, Denizli,Şanlıurfa ayrıca  komşu Azerbaycan keşke hepsi kareye sığsaydı.’ Hayat çok güzel o kadar iyi hissettirdiniz ki, #mutlulukbulaşıcıdı[email protected]­­­­­_çocukluğunu_anlat’ O kadar mutlu ettiniz ki beni bu akşam ‘iyi ki’ dedirttiniz defalarca, pandemi biter bitmez beraberiz, söz.’ şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Bakü Eğitim Müşaviri Nihat Büyükbaş da“Kastamonulu sınıf öğretmenleri koordinesinde Hakkari  ve Kilis sınır köylerinde, Sakarya, Urfa,  Bakü, Sungayıp öğretmenleri ve öğrencileri ile eTwinning  projesi hayatım boyunca katıldığım en anlamlı çalışma [email protected] ‘ şeklinde paylaşımda bulundu.

Projeye  ilerleyen günlerde; Milli Halterci Halil Mutlu, Milli CimnastikçiDünya ve Avrupa şampiyonu İbrahim Çolak, ünlü İş Kadını Leyla Alaton, Diş Hekimi Prof Dr. Çağdaş Kışlaoğlu konuk olacak.