Barış Pınarı Harekatı sürüyor “109 terörist öldürüldü”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Harekat başladığı saatten şu ana kadar 109 terörist öldürüldü. 109’un dışında yaralılar ve teslim olanlar da var” dedi.

Terör örgütünün havan atışıyla hedef aldığı Şanlıurfa Akçakkale ve Mardin Nusaybin’de biri bebek olmak üzere altı yurttaşımız şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önceki gün akşam saatlerinde başlattığı Barış Pınarı Harekâtında kara birliklerimiz de Suriye sınırını geçip hedeflenen yerleşim yerlerini terör örgütünden temizlemeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Harekat başladığı saatten şuana kadar 109 terörist öldürüldü. 109’un dışında yaralılar ve teslim olanlar da var” dedi.
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Suriye’de diğer tüm gelişmelere gözlerini kapayıp sadece Türkiye’yi eleştirmeyi alışkanlık haline getirenleri ahlaka davet eden Erdoğan, “Suriye topraklarındaki gerçek işgalcilere ses edemeyenlerin, Türkiye’nin meşru haklarını koruma konusundaki adımlarına karşı çıkması en basitinden bir acziyet, bir teslimiyet ifadesidir. Onlar aciz olabilir, Türkiye öyle değildir, gerektiğinde hakkını kendi gücü ile almasını bilir” diye konuştu.

Bölgeden ilk şehit haberleri ise dün akşam saatlerinde geldi. Terör örgütünün havan atışıyla hedef aldığı Şanlıurfa Akçakkale ve Mardin Nusaybin’de biri bebek olmak üzere altı yurttaşımız şehit olurken, 70 kişi de yaralandı.