“Başarımızın sırrı birlikteliğimiz”

IMG_0826

 “Artık şehir olarak futbola bakışımız daha farklı olacak”

  • Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kaldıkları için mutluluk ve gururu bir arada yaşadıklarını söyleyen Kastamonuspor 1966 Başkanı Mahir Altıkulaç, futbolun tanıtıma katkısını şehir olarak hep birlikte gördüklerini, bu deneyimden sonra çalışmalarını bu gerçeğin bilincinde sürdüreceklerini belirtti ve “Artık şehir olarak futbola bakışımız daha farklı olacak” dedi
  • Altıkulaç, elde edilen başarıdaki en büyük sırrın birliktelik olduğunu söylerken, teknik heyete güvenlerinin tam olduğunu, takımlarının gücünün ne olduğunu bildiklerini ve futbolcularından bundan sonrası için aynı performansı göstermelerini beklediklerini kaydetti, “Kupa, hem takımımız hem de şehrimizin tanıtımı açısından önemli. Ancak en büyük hedefimiz lig şampiyonluğudur” diye konuştu.

 

 

 

Kastamonuspor 1966 kulüp başkanı Mahir Altıkulaç, Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kaldıkları için mutluluk ve gururu bir arada yaşadıklarını söyledi.

Kulüp olarak Kastamonu spor tarihinde büyük bir başarının altına imza attıklarını söyleyen Başkan Altıkulaç, “Kasımpaşa karşısında oynadığımız futbolla ülke gündemine oturduk. Televizyonlardaki tüm spor programlarında ve gazetelerde Kastamonu’dan bahsediliyor. Güne ulusal gazetelerimizin manşetleriyle uyandık. Bundan daha güzel ne olabilir? Kastamonu’nun tanıtımına olan katkımızı herkese göstermiş olduk” dedi.

IMG_0848

Elde edilen başarıdaki en büyük sırrın birliktelik olduğunu da söyleyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Geçtiğimiz sezonun başından itibaren şehir olarak büyük bir birlikteliğin altına imza attık. Bu birliktelik sayesinde Kastamonu’ya bir şampiyonluk yaşattık. Bu sezona da yine şampiyonluk parolasıyla başladık ve bu hedefimize ilerlerken Türkiye Kupası’nda da tarihi bir başarı elde ettik. Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Kasımpaşa’yı bu birlikteliğimiz ve inanmışlığımız sayesinde kupada eleyerek ülkeye adımızı altın harflerle duyurduk. Bu sevinç ve gururu yaşamamızda bizlere katkı sağlayan başta Belediye Başkanımız Tahsin Babaş olmak üzere, Valimiz Şehmus Günaydın’a, yönetim kurulu üyelerimize, taraftarımıza, teknik heyetimize ve futbolcularımıza çok teşekkür ediyorum. Maçlarımızı yakından takip eden ve birlikteliğimizi güçlendiren, milletvekillerimiz Metin Çelik’e, Murat Demir’e ve bürokratlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Birlikteliğimiz sürdüğü müddetçe, herkes elinden gelen desteği verdiği müddetçe Kastamonu olarak sesimizi daha çok duyuracağız ve daha çok güzel günlere uyanacağız” şeklinde konuştu.

“FUTBOLUN TANITIMA KATKISINI ŞEHİR OLARAK GÖRDÜK”

Futbolun şehre olan tanıtım desteğinin neler olabileceğini, Kastamonululara bizzat yaşatarak gösterdiklerini de söyleyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Futbolun Kastamonu tanıtımına nasıl bir katkı sağlayacağını Kasımpaşa maçıyla gördük. Bir futbolun bu kadar yoğunlukta ses getireceğini şehir olarak daha önce bilmiyorduk. Bunu artık bizzat gördük ve yaşadık. Bu noktadan sonra çalışmalarımızı bunun da bilincinde sürdüreceğiz. Artık şehir olarak futbola bakışımız daha farklı olacak. Futboldaki başarı sayesinde şehre getirinin ne kadar fazla olacağını gördük. Futbolda başarıyı yakalayarak şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak görevi bizlere verildiyse, bizler de bu görevimizi en işi şekilde, birlik ve beraberliğimizi bozmadan yerine getireceğiz” dedi.

“FUTBOLCULARIMIZIN GÜCÜNÜN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Elde edilen başarı ve mutluluğun kaynağı olan futbolculara da bundan sonraki maçlarda güvenlerinin tam olduğunu söyleyen Başkan Altıkulaç, “Futbolcularımızdan bu performanslarını bundan sonraki maçlarda da göstermelerini bekliyoruz. Biz futbolcularımızın gücünün ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Onlar güçlerini son noktaya kadar ortaya koysun, biz de yönetim olarak onlara her türlü desteği vermeye hazırız. Bizim geri adım atma gibi bir niyetimiz asla yoktur ve olmayacaktır. Futbolcularımız başarılarıyla bir adım atsın, bizler o başarıya karşılık on adım atmaya hazırız” diye konuştu.

“TEKNİK KADROMUZUN ARKASINDAYIZ”

Teknik direktörleri Ahmet Duman ve teknik heyete de teşekkür ettiğini söyleyen Altıkulaç, “Hocamız bizim için çok değerli. Takımımız futbolun doğal sonucu olarak yenilgiler de alacaktır. Ancak bu demek değildir ki; hocamız ya da futbolcularımız kötü. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız Kasımpaşa maçında kalitelerini ortaya koymuşlardır ve güçlerinin son damlasına kadar savaşmışlardır. Bizler sezon sonunda bu kadroyla daha büyük bir başarı olan şampiyonluk sevincini yaşayacağımıza inanıyoruz” dedi.

“ASIL HEDEFİMİZ LİG ŞAMPİYONLUĞU”

Kastamonuspor 1966 olarak bu sezon gerçek hedeflerinin lig şampiyonluğu olduğunun unutulmamasını isteyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Kupa, hem takımımız hem de şehrimizin tanıtımı açısından önemli. Ancak en büyük hedefimiz lig şampiyonluğudur. Bizim için gerçek öneme sahip olan lig maratonunda da hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu hafta sonu oynayacağımız Körfez İskenderunspor maçıyla lige kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kupa maçı artık geride kaldı. Kasımpaşa maçında olduğu gibi taraftarımızın da desteği ile ligde de hedefimize emin adımlarla ilerleyelim” diye konuştu.

“KUPADAKİ DESTEĞİ LİGE DE YANSITALIM”

Kırmızı siyahlı taraftarların kupa maçındaki inanılmaz desteğinin Kasımpaşa teknik sorumlusu Rıza Çalımbay tarafından da fark edildiğini de söyleyen Başkan Altıkulaç, “Taraftarımızın inanılmaz bir desteği oldu. Bu desteğe karşılık takımımız da sahada harika bir futbol oynadı. En büyük arzum taraftar desteğinin bundan sonraki maçlarda da bu şekilde sürmesi. Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay bile ‘taraftar ile takımın sinerjisi maça harika yansımıştır’ diyerek, taraftar desteğinin önemini ortaya koymuştur. Bu destek sürdükçe, şampiyonluğun daha yakın olduğunu söyleyebilirim” dedi.