“Başbakanımız Kastamonu’ya boş gelmedi”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyaretini değerlendirdi ve “Başbakanımız Kastamonu’ya eli boş gelmedi. Kastamonu’da yapılması gereken işlerle ilgili bir çok açıklamada bulundu” dedi.
Doğan Ünlü, partisinin İGM üyeleriyle gerçekleştirdiği grup toplantısında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Seçim atmosferine girildi. Hızlı bir şekilde seçim süreci devam ediyor. Son 19 gün kaldı. Milletvekili adaylarımız genel merkezin kararından sonra hızlı bir şekilde çalışmaya başladı. Başbakanımızın ilimize gelmesinden dolayı da mutlu olduk. Kastamonu halkıda Başbakanımız Binalı Yıldırım’ı güzel bir şekilde karşıladı, bağrına bastı. Başbakanımız Kastamonu için değerli bir insandır. Başbakanımızın Kastamonu’ya yaptığı yatırımlar ve Kastamonu’ya verdiği değer gözükmektedir. Başbakanımız, bakanken havaalanı, tünellerimiz, bölünmüş yollar, yapılan her hizmette Kastamonu’muzun gelişmesinde, büyümesinde verdiği katkılar çoktur. Başbakanımız bizim için çok önemli bir kişidir. Başbakan olarak seçim sistemi gereği yeni dönemde Başbakanlık ortadan kalkacak. Binali Yıldırım’ın Başbakan olarak belki de son gelişiydi. Başbakanımızın gelişi bir teşekkür ve vefa örneği oldu. Katılımcılardan ve halkımızdan Allah razı olsun. İyi bir şekilde karşıladık. Başbakanımız Kastamonu’ya boş gelmedi, bir çok noktada Kastamonu’da yapılması gereken işlerle ilgili bir çok şeyler açıkladı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Maratonumuz hızlı bir şekilde sürüyor. Seçim çalışmalarını koşar adım hızlandırmaya başladık. 24 Haziran akşamı Allah AK Parti kadrolarını mahcup etmeyecek ve yeniden Cumhurbaşkanımızı Cumhurbaşkanı, 3 milletvekilimizi de vekil olarak meclise kazandıracağız. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Cumhurbaşkanı. Vakit Kastamonu vakti. Vakit güçlü Türkiye vakti. Aziz milletimiz bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de yalnız bırakmayacaktır”
Köylerde hızlı bir çalışma içine girdiklerini belirten Doğan Ünlü, “sahada makinaların bolca dolaştığı ve köylerde, ilçelerimizde hızlı bir çalışma içindeyiz. Tüm çabamız köylerdeki eksik bekleyen işleri tamamlamaktır. Birçok ihalemiz yapıldı. Birkaç yapılacak ihalemiz sürüyor. KÖYDES, İl Özel İdare programında çalışmalarımız devam ediyor. İl Genel Meclisi üyelerimizde hem seçim, hem de köydeki çalışmaları birebir takip ediyorlar. Bu yılı en verimli şekilde geçirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’nin en büyük ödeneğini almış Kastamonu’da ödeneği sahaya yansıtmak en büyük hedefimiz. AK Parti 16 yıldır köylerden ve diğer alanlarda çalışmalar yapıyor. Bundan sonra Kastamonu için yapılacak yatırımlarda yaparsa yine AK Parti yapar” diye konuştu.