Başer’den milli birlik vurgusu

Alperen Ocakları Kastamonu İl Başkanı Erhan Başer, İdlib’de gerçekleştirilen operasyonla ilgili basın açıklamasında, “Bu zorlu süreçte milli birlik ve beraberliğimizin hâkimiyet kazanması gereklidir.Devletimizin saldırıyı gerçekleştirenlerden hesap soracağına olan inancımız tamdır” dedi.

Başer’in açıklaması şöyle:

“Kahraman ordumuzunsınır ötesinde güvenliğimizi sağlamak amacıyla bulunduğu İdlib’de Suriye rejimi ve Rusya’nın hain ve kahpe saldırısında, şu anki resmi rakamlara göre, 33 şehidimizin olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Aziz Türk milletinin başı sağolsun,vatan sağolsun.

Türk ordusunun sınır operasyonlarını gerçekleştirdiği bu zorlu süreçte milli birlik ve beraberliğimizin hâkimiyet kazanması gereklidir.Alçak saldırıyı gerçekleştirenlerden devletimizin hesap soracağına olan inancımız tamdır. Esad ve hamisi Rusya elbet döktükleri kanda boğulacaktır. Azapları çetin olacaktır. Türk devletinin topraklarına ve varlığına göz dikenlerin kurdukları tuzaklar başlarına geçecektir. Duamız odur ki zalimlerin sonları Türk milletinin ellerinden olsun. Alperenler olarak Türk ordusunun, devletimizin ve milletimizin yanındayız. Gün Yunus olma değil, Yavuz olma günüdür.

‘Şu kopan fırtına Türk ordusudur YâRabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur YâRabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyednâmın,

Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın.’”