Başesgioğlu paylaşımına açıklık getirdi

Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından önceki gün yaptığı paylaşımın bazı yanlış anlamalara sebebiyet verdiğini belirterek buna açıklık getiren bir açıklama yaptı.

Başesgioğlu, şunları söyledi:

“Bir önceki yazıma yapılan yorumlardan, yanlış anlaşıldığım ya da konuyu tam ifade edemediğim anlaşılmaktadır. Kastım şudur;

1) Yaşananları asla onaylamıyorum. Kürşat Ayvatoğlu’nu da koruma gibi bir amacım yok. Herkes gibi o da adalet önünde hesap verecektir

2) Kadim bir şehir olan ilimizden birinin böyle bir olaya karışmasından sizler gibi ben de üzüntü duydum. Bu yüzden tarihi geçmişimize atıfta bulunarak, Kastamonu imajının zarar gördüğünü anlatmaya çalıştım.

3) Bu olayın belli bir süre sonra unutulacağını, ancak bizim unutmamamız gerektiğini, bu mübarek topraklarda, gençlerin aklını ve vicdanı çalan, alın teri dökmeden haksız servet sahibi yapan tüm musibet yapıların kökünden kazınması gerektiğini yazdım.

Gençlerimizin geleceği adına duyarlı olmamızı hatırlattım. Halishane niyetimiz bu idi. Ancak konu değişik istikametlere gitti. Tüm iyi niyetle yapılan yorumlara teşekkür ederim.”