Başımıza Hilton kuşu kondu

Özel uçağı ile Uzunyazı’ya zorunlu iniş yapan Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Kastamonu’da Hilton Oteli açmaya karar verdi.

Uzun yıllar marka bir otel açılması konusunda büyük çabalar sarf eden, ancak bunda başarılı olamayan Kastamonu’nun başına Hilton kuşu kondu.
Samsun’dan İstanbul’a özel uçağıyla gitmekte iken, İstanbul Havalimanı’ndan iniş izni verilmemesi nedeniyle Kastamonu Havalimanı’na zorunlu iniş yapan Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Kastamonu’da Hilton Oteli açmaya karar verdi.
Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, özel uçağı ile çarşamba akşamı İstanbul’a gitmek üzere Samsun Havalimanı’ndan havalandı. Ancak Döven’i taşıyan uçağa İstanbul Havalimanı’ndan iniş izni verilmedi. Bu gelişme üzerine Döven, kaptan pilotuna geceyi Kastamonu’da geçirmek istediğini belirtti ve Kastamonu Havalimanı’na iniş yapmasını istedi. Kastamonu Havalimanı Müdürü Mustafa Konca tarafından karşılanan İşadamı Durmuş Döven, havalimanı yetkilileri ile bir süre sohbet etti. Havalimanı Müdürü Mustafa Konca ve işadamı Durmuş Döven, daha sonra Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da davetli olduğu Tahir Altıkulaç’ın ev sahipliğindeki programa katıldılar. Burada Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile uzun bir süre sohbet eden Durmuş Döven, arsa işinin halledilmesi durumunda Kastamonu’ya 5 yıldızlı Hilton Oteli yapacağının sözünü verdi.
GECEYARISI ARSA İNCELEMESİ
Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Durmuş Döven’in bu sözü üzerine, kendisiyle birlikte gece geç saatlerde arsa incelemesine çıktılar. Döven’e, otel inşa ettirebileceği bazı arsalar yerinde gösterildi. Döven, bu yerlerden uygun olan birisine Hilton Oteli’ni yapmak üzere en kısa sürede çalışmaya başlayacaklarını açıkladı.
“KASTAMONU’YU BÖYLE TAHMİN ETMEMİŞTİM”
En son 1985 yılında Taşköprü SEKA’nın inşaat çalışmaları için Kastamonu’ya geldiğini, aradan geçen 30 yıl sonra yeniden Kastamonu’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, “Arsa işinin halledilmesi durumunda Kastamonu’da hemen otel inşaatına başlamak istiyoruz. Açıkçası, Kastamonu’yu bugün gördüğüm gibi hiç böyle tahmin etmemiştim. Dünyanın en güzel ormanlarını burada gördüm. Burası Anadolu’nun tam da göbeğinde bir yer, Kastamonu’yu daha aktif hale getirmeliyiz” dedi.
“Bir kentte Hilton Otel olması, o şehrin kalitesini gösterir” diyen Döven, “Kastamonu’da Otel ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Kastamonu, adeta bir define. Biz Reysaş Holding olarak bugüne kadar Erzincan, Eskişehir, Sinop, Konya ve Gaziantep’te Hilton Otellerini yaparak hizmete açtık. Altıncı Hilton Oteli’de inşallah Kastamonu’da yapmak ve Kastamonululara kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu. (KGC)
•••

“Çarşamba günü
görüşeceğiz”

Vali Şehmus Günaydın, Döven ve Hilton Otelleri Genel Müdürü’nün önümüzdeki Çarşamba Kastamonu’ya geleceklerini, kendileriyle yapılacak görüşmede konuyu sonuçlandırmayı umut ettiklerini söyledi.
Vali Günaydın ve Başkan Babaş, Döven’e her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven’in ilimize Hilton oteli kazandırma düşüncesinden son derece memnun kaldığını ve mutlu olduğunu açıklayan Vali Şehmus Günaydın, “Sayın Döven, önümüzdeki salı günü bir Avrupa seyahati olduğunu ve Hilton otelleri genel müdürünü alarak çarşamba günü Kastamonu’ya geleceğini kaydetti” açıklamasında bulundu.

İlimize ihtiyacı olan beş yıldızlı otel yatırımını kazandırması için Döven’e gerekli desteği vereceklerini kaydeden Vali Günaydın, “Döven ve Hilton Otelleri Genel Müdürü ile çarşamba günü Kasımpaşa maçı öncesi öğle yemeğinde bir araya geleceğiz ve burada son noktayı koymayı umut ediyoruz” dedi.
bu konuda Valilik olarak tüm desteği vereceklerini kaydeden Günaydın, “Kastamonu’nun turizm potansiyeli ortada. Bu potansiyeli harekete geçirmek adına son dönemde önemli çalışmalarımız var. Arap turizminin Kastamonu’ya getirilmesi noktasında da önemli çalışmalar yürütüyoruz. Hilton Otel’in Kastamonu’ya gelecek olmasını önemli ve tarihi bir gelişme olarak görüyorum. Hilton’u Kastamonu’ya kazandırmak istiyoruz” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, Reysaş Holding’e Hilton Otel’in Kastamonu’ya kazandırılması noktasında Belediye olarak tüm desteğin verileceğini söyledi.