Başkan Çokgürses: “Uzunyazı at yarışlarını yeniden düzenlemeyi planlıyoruz”

Kastamonu Atlı Spor Kulübü’nün 10. olağan genel kurulu Kastamonulular Dayanışma Derneği şube binası salonunda yapıldı; Anıl Çokgürses başkanlığa seçildi.

Divan Başkanlığını Türkiye Geleneksel Spor dalları Federasyonu Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak As Başkanı Günal Genç ve Kâtip Üyeliğini Yalçın Yıldırım’ın yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Kastamonu Atlı Spor Kulübü Anıl Çokgürses genel kurulda yaptığı konuşmada,Kulübümüzün kurucusu olan ve ebediyete intikal eden başta Sayın Faruk Nuhoğlu, Ali Ünaldı ve Nedim Bıyıklı olmak üzere, 9. Dönem Başkanı Sevgili Mehmet Sezer’e ve kulübün eski yönetim kurulu üyesi Sabahattin Kuzuoğlu’na Rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.

Kulübümüzün faaliyeti olarak; 2019 yılı Ağustos ayında, Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişleri, Şapka ve Kıyafet İnkılâbı’nın 94. yıldönümü anısına, Uzunyazı at yarış alanında rahvan ve dörtnal Yarışları düzenlenmiş, 2020 Ocak ayında Kayseri’de düzenlen geleneksel kızak yarışlarına katılım sağlamış, bu yarışlarda sporcularımız tarafından çeşitli kategorilerde madalyalar kazanılmıştır. Sporcularımıza başarılarından dolayı derneğimiz adına tebrik ediyor, çok teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki dönemde de geleneksel kızak ve at yarışları branşlarında faaliyetlerine devam etmeyi, aynı zamanda ilimizde geleneksel hale gelen, Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişleri, Şapka ve Kıyafet İnkılâbı’nın 97. yıldönümü anısına, Uzunyazı alanında 31. rahvan ve dörtnal yarışları düzenlemeyi de bir olumsuzluk yaşanmaması durumunda planlıyoruz. Genel kurulumuza katılan, emeği ve katkısı geçenlere de derneğimiz adına teşekkür ediyoruz. Genel kurulumuzun derneğimize, ilimize ve ülkemize de hayırlı olmasını diliyorum”

Genel kurulda gündem maddeleri görüşülerek oy birliğiyle Kabul edildi. Blok liste halinde yapılan seçimde Anıl Çokgürses’in başkanlığındaki yönetim kurulu şöyle belirlendi:

İ. Turgay Maliki (Başkan Vekili), Kadir Ataman (Başkan Yrd.), Adil Ünaldı (Başkan Yrd.), Yaşar Göktaş (Başkan Yrd.), Mehmet Eren (Başkan Yrd.), Yılmaz Karabakal (Başkan Yrd.), Ahmet Karakaş (Başkan Yrd.), Emin Arik (Sekreter Üye), Mirati Madak (Başkan Yrd.), Akın Genç (Sayman üye).

Denetleme kurulu üyesi asil üyeliğine Türker Abalı,  Eyüp Günaydın, Satı Kabakçı; Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) delegeliklerine de  Günal Genç, İsmail Anıl Çokgürses ve Mirati Madak seçildi.

Cengiz MUHZİROĞLU