Başkan Erkan Özcan: “Transfer tahtası açılacak”

İlk devreyi şampiyonluk potasında noktalayan GMG Kastamonuspor’da yönetim, ikinci yarıya iddialı bir kadro ile başlamak için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz sezon kırmızı-siyahlı formayı terleten ve kulüpten ciddi miktarda alacağı bulunan futbolcuların Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı başvuru sonucu transfer tahtası kapatılan GMG Kastamonuspor’da Kulüp Başkanı Erkan Özcan transfer tahtasını açmak için girdiği kaynak arayışında sona geldi.

Yasağa konu olan futbolcularla da birebir görüşmeler gerçekleştiren Erkan Özcan’ın yasağın ortadan kalkması için gerekli olan ödemeyi transfer döneminin başlaması ile birlikte yapıp kulübün transfer tahtasını açması bekleniyor.

Transfer tahtasının açılmasına kesin gözüyle bakılan kırmızı-siyahlılarda bütün gözler transfere çevrildi. İlk olarak kanat oyuncusu Oğuzhan Erdoğan ile anlaşma sağlayan temsilcimizin kadrosuna en az 3 futbolcu ile daha takviye etmesi bekleniyor. GMG Kastamonuspor’un transfer hedeflerinin ise İlyas Çakmak’a partner olabilecek bir forvet, orta saha ve stoper olduğu öğrenildi.

GMG Kastamonuspor Başkanı Erkan Özcan, transfer döneminin başlaması ile birlikte transfer tahtasını açacaklarını söyledi.

Erkan Özcan, “Transfere konu olan ciddi miktardaki borcun ortadan kaldırılması için yaptığımız girişimlerden sonuç aldık. Bizim için önemli olan kulübün borçlarını azaltmaktır. Sezon başında yaşanan olumsuzluklara rağmen, iyi bir kadro planlaması yaparak başarılı bir takım ortaya çıkarttık. Devre arası transfer döneminde de ince eleyip sık dokuyarak kadromuzu takviye etmeyi düşünüyoruz. Kesinlikle transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız. Genç ve geleceğe yönelik bir hamle olmadığı takdirde kadromuzun kalitesini artıracak ve yarışta bize fayda sağlayabilecek isimler transfer edeceğiz” açıklamasında bulundu.