Başkan Kavaklıgil yeşil sahada

TOSYA BELEDİYE BAŞKANI İLK RESMİ MAÇINA ÇIKTI (İHA/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Tosya ilçesinde amatör takımla sözleşme imzalayan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, ilk resmi maçına çıktı.

Tosyaspor ile sözleşme imzalayan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, ilk resmi maçına çıktı. Geçtiğimiz günlerde başkanlık makamında yapılan imza töreni ile Tosyaspor ile sözleşme imzalayan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, GMG 1’inci Amatör Küme’de mücadele eden Tosyaspor ile ligin 4’üncü haftasında forma giydi.

Tosyaspor, sahasında ağırladığı Seydiler Belediyespor’u 3-1 mağlup etti. Yedek kulübesinde yer alan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise, karşılaşmanın 79’uncu dakikasında 37 numaralı formasıyla oyuna maça girdi. Kaptan Sinan Kaymak’ın oyundan çıkması ile takım kaptanı olarak oyuna devam eden Başkan Kavaklıgil, seyircinin tezahüratları arasında yüksek performans sergiledi.

Maçın hakeminin bitiş düdüğünü çalmasının ardından sahadan galibiyetle ayrılan Tosyaspor’un kaptanı, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Bugün Belediye Başkanı olarak ilk resmi maçımıza çıkmış bulunduk. Buradan çok mutlu bir şekilde ayrılıyoruz. Tabii burada belediye başkanı olarak futbol oynamamızdaki en büyük etkenlerden en büyük sebeplerden birisi Türk gençliğinin sağlıklı yetiştirilmesi ve Türk gençliğini spora özendirme. Spor yapmak güzel ahlaklı yetişme noktasında bir teşvik anlamında bu programı bu organizasyonu gerçekleştirdik. İnşallah Türk gençliğinin zararlı alışkanlıklardan, kötü alışkanlıklardan uzak duracağı ve ahlaklı bir şekilde yetişmesini sporla sağlayacağı kanaatindeyiz ve bu noktada Tosya gençliğine, Tosya Belediye Başkanlığı olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Rabbim nasip ederse kötü alışkanlıklardan zararlı alışkanlıklardan gençliğimizi kurtaracağız inşallah. Bu Tosya’ya bir başlangıç olsun” diye konuştu.