Başkan Kavaklıgil’den Bakan Yardımcısı Kaymakcı’ya ziyaret

TOSYA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN KAVAKLIGİL, DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI VE AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANI BÜYÜKELÇİSİ FARUK KAYMAKCI'YI ZİYARET ETTİ. (MEHMET ÜNSAL/KASTAMONU-İHA) Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçisi Faruk Kaymakcı'yı ziyaret etti.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosyalı hemşehrileri Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’yı ziyaret etti.Kavaklıgil’e ziyaretinde Tosya Belediye Meclis üyeleri Tekin Süzük, Rahman Çalıkuşugil, Sadık Değer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Tabakoğlu ile gazeteciler Sedat Ağacıkoğlu ve Serhat Ağacıkoğlu eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, “Tosya için elimi taşın altına koymaya ve hizmete hazırım” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in genç ve dinamik bir belediye başkanı olduğunu söyleyen Kaymakcı, “Aslında benim Tosya’ya gelerek başkanımızı makamında ziyaret ederek yeni görevinden dolayı tebrik edip hayırlı olsun ziyaretinden bulunmam gerekirdi. Fakat görevimizin yoğunluğu ve sürekli yurt dışında bulunmam nedeni ile bu ziyareti gerçekleştiremedim. Şu an devletimizin vermiş olduğu 9 ayrı görevin sorumluğu ve başkanlığını yapmaktayım. Belediye Başkanımız ile yaklaşık 3 ay önce telefonda görüşüp tebrik etmiştim. Bugün ise sağ olsunlar Tosya heyeti ile ziyarete geldiler. Başkanımız genç ve dinamik bu Tosya’ya hizmet alanında büyük avantajlar sağlayacaktır” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’i her konuda destekleyeceklerini söyleyen Bakan Yardımcısı Kaymakcı, “Ben Tosya’nın ekmeğini yedim suyunu içtim memleketime hizmet için elimden geleni yaparım. Tosya Lisesi mezunuyum. Okul yıllarında dostum Sedat ile birlikte Hentbol takımında birlikte oynadık. Tosya’da çok güzel anılarım ve dostlarım var, bunları nasıl unutabilirim. Başkan Volkan Kavaklıgil Tosya için çok güzel projelerle geldi. Bunların içinde Devlet destekli ve Avrupa birliği destekli çalışmalar ve projeler var. Projelerin yatırıma dönüşmesi yönünde başkan ile koordineli bir şekilde çalışma yapacağız” diye konuştu.

Avrupa Birliği projeleri konusunda Tosya’ya bir uzman ekibin gönderileceğini belirten Kaymakcı, “Tosya Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının yer alacağı aynı zamanda ilçede görev yapan eğitimcilerinde katılacağı bir toplantıda proje uzmanlarımız tarafından bilgilendirme toplatışı ve seminer düzenlenecek. Burada Avrupa Birliğinin projeleri ve destekleri konusunda detaylı bir sunum yapılacak. Tosya Belediyesinin hazırlayacağı projeler yerinde incelenerek gerekli katkılar sağlanacak. Ekmeğini yediğim ilçeme bu anlamda pozitif ayrımcılık yapmam benim en doğal hakkım” şeklinde konuştu.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil de “Bakanımıza ilçemizin son durumu hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu yaparak önümüzdeki süreçte planladığımız projeler konusunda bilgi verdik. Bakanımız toplantıya Avrupa Birliği uzmanları ve danışmanlarını çağırarak bizim projelerimizle ilgili detaylı bir fikir alışverişinde bulunmamızı sağladı. Ben inanıyorum ki sayın bakanımızın da desteği ile ilçemizde önemli çalışmalar yapacağız” dedi. (İHA)