Başkan Özcan, takımı değerlendirdi; “Başarılı, renkli, avantajlı”

“Grubun en renkli takımıyız”
Lig başındaki maddi güce göre ilk yarı sonunda gelinen noktanın çok başarılı olduğunu vurgulayan GMG Kastamonuspor Başkanı Erkan Özcan, grupta en düşük bütçeyle oluşturulmuş üçüncü kadroya sahip olduklarını, buna karşın grubun en renkli takımı olarak öne çıktıklarını belirtti.

“ 4 ciddi takviye düşünüyoruz”
“Şehir kenetlenirse bu grupta şampiyon olmak çok kolay. Hem fikstür bakımından, hem de ilk dörtteki tek il takımı olmamız bakımından inanılmaz derecede avantajımız var.” diyen Özcan, transfer yasağını kaldırdıkları anda her bölgeye bir isim olmak üzere çok ciddi takviye düşündüklerini açıkladı.

 

GMG Kastamonuspor Başkanı Erkan Özcan, sezona başlangıç koşullarına karşın ilk yarı sonunda takımın geldiği noktanın çok başarılı olduğuna işaret etti.
Ajans 37’de Emin Eğri’nin konuğu olan Özcan, ilk yarıyı değerlendirdi, ikinci yarıya yönelik plan, düşünce ve hedefleriyle ilgili bilgi verdi.
Başkan Erkan Özcan, ilk yarının değerlendirmesini yaparken şunları söyledi:
“Lige başlarkenki maddi gücümüzle, ligi bitirdiğimiz nokta bize göre çok başarılı… Kendi grubumuzda, 18 takımı baz aldığımızda en düşük bütçelerle kurulan 3 takım arasındayız. Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile Karabükspor’u çıkardığınızda, en düşük bütçeyle kurulan takım biziz. Buna rağmen liderin 5 puan gerisinde ilk 4 içerisinde ligin ilk devresini tamamladık. Tabii insanlarımız GMG Kastamonuspor’u daha da yukarılarda görmek istiyor. Bu da gayet normal… İkinci yarı öncesinde elimizde ciddi bir avantajımız var. Daha ciddi şekilde çalışıp, şehrimiz de kenetlenirse neden olmasın diyebiliriz.”
Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Lig daha başlamadan, GMG Kastamonuspor’un ligin en renkli takımı olacağını söylemiştim. Şu anda grubun en renkli takımı bence GMG Kastamonuspor… Enterasan maçlarda mağlup olduk, deplasmanlarda galip geldik. Bir tane beraberliğimiz var ve bu şunu gösteriyor beraberliğe oynamayan bir takımız. Her maçta takımımızın zevk verdiğini düşünüyorum. Vanspor ve Sakaryaspor karşılaşmalarının dışında takımımızdan memnunuz.
Özcan, ikinci yarıya yönelik düşüncelerini, ara transferle ilgili planlarını ise şöyle dile getirdi:
“İkinci yarıdan umutluyum. Evet bir transfer yasağı var ancak bu 5 puanlık fark, yapılabilecek her türlü takviye ile kapanır. 5 puan önümüzde olan takım Ankara Demirspor Kastamonu’ya gelecek.”
“Bu sezon herkes Beyaz Grup’taki Manisaspor’u konuşuyor. Manisaspor 17 maçta 42 puan yaptı. Geçen sezon biz kulübe başkan olduğumuzda takviyeler yaptık ve 17 maçta 41 puan topladık. Şehir kenetlenirse bu grupta şampiyon olmak çok kolay. İnanılmaz derecede avantajımız var. Hem fikstür, hem de önümüzdeki üç takımın üçü de ilçe takımı, tek il takımı biziz. Bu da bizim bir avantajımız ve değerlendirebiliriz.”
TRANSFER YASAĞI”
“Daha önceki sezonlarda bizde forma giyen bazı futbolcuların, alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle kulübümüzü federasyona şikayet etmeleri sonucunda transfer yasağı kararı alındı. Bu konuda bir çalışma yürütüyoruz. Gerek futbolcularla anlaşma noktasında, gerekse de ödeme noktasında çalışmamız var. Bununla ilgili ben de İstanbul’a gideceğim, bazı görüşmeler için… Transfer yasağı kaldırdığımız anda ciddi takviyelerle inşallah başarıya ulaşacağız. Transfer tahtamız açıldığında her bölgeye 1 ciddi takviye olmak üzere 4 ciddi takviye düşünüyoruz. Mevcut kadrodaki futbolcularımızın alacakları noktasında her şey yolunda, bir sıkıntı yok. Mevcut kadroyla alakalı ödemede bir sıkıntımız yok. Şampiyonluğa oynayan kadronun daha geniş ve daha kaliteli olması gerekiyor. Bu nedenle bizim takviyeye ihtiyacımız var. Transfer görüşmesi yaptığımız isimler de var.”