Başkan’dan çocuklara armağan proje

Belediye, Başkan Galip Vidinlioğlu’nun projeleri arasında yer alan ‘Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanesi’nin yapım çalışmalarına Kuzeykent’te başladı.

Vidinlioğlu, Kuzeykent’te yapımına başlanılan proje için “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çok özel bir proje” ifadesini kullanırmken Mehmet Akif’te inşa edecekleri çocuk bakımevinin çalışmalarına da başlayacaklarını açıkladı.

Belediye, Başkan Galip Vidinlioğlu’nun projeleri arasında yer alan ‘Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanesi’nin yapım çalışmalarına Kuzeykent’te başladı.

Vidinlioğlu, yapım çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğütarafından sürdürülen projeyle ilgili şunları söyledi:

“Projemizi daha önce açıklamış ve iki çocuk bakımevi ve bir oyuncak kütüphanesi yapacağımızı ifade etmiştik. Bir oyuncak kütüphanemiz ile çocuk bakımevimizi Kuzeykentmahallemizde, ikinci çocuk bakımevimizi de Mehmet Akif Ersoy Mahallemizde yaparak hizmete sunacağız. Kuzeykentmahallemizdeki çalışmalara başladık. Burada oyuncak kütüphanesi ve çocuk bakımevi olacak. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çok özel bir proje. Özellikle oyuncak kütüphanesi çocuklarımız için çok önemli. Bu projemiz sayesinde çocuklarımız birlikte oynama alışkanlığı kazanacaklar. Hem içeride hem dışarıda oyun alanımız olacak. Çocuklarımız oyuncak kütüphanemizden kitap alır gibi oyuncak alacaklar, evlerine götürecek ve oynadıktan sonra geri bırakacaklar. Ekonomik olarak da ailelere büyük katkı sağlayacak. Mehmet Akif Ersoy Mahallemizdeki çocuk bakımevinin yapım çalışmalarına da ekiplerimiz tarafından başlanacak. Belediye binamız içinde bulunan çocuk bakımevimizi de taşıyacağız. Bu projemiz için bize destek sağlayan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş ailesine bir kere daha teşekkür ediyorum.”

1298 metrekare kapalı alan ve 1342 metrekare açık alana sahip olan 100 çocuk kapasiteli Kuzeykent Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanesi projesinin bakımevi kısmında 5 sınıf ve oyun salonu, 5 uyku salonu, yemekhane, mutfak, personel-yönetici birimleri, etkinlik salonu, çok amaçlı salon; oyuncak kütüphanesi kısmında ise oyuncak sunum, oyun ve etkinlik salonu, oyuncak depolama alanı, oyuncak tamir ve bakım birimi ve personel birimi yer alacak.