Başkan’dan “Çöpler konteynır içine” ricası

Kastamonu Belediyesi, şehir merkezinde bulunan çöp konteynerlerini yeraltına almak için başlattığı çalışma çerçevesinde 69’uncu yeraltı çöp konteynerinin kurulumunu gerçekleştirdi.

Görevli ekiplerin kentin her noktasında çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, çöplerini konteynır dışına bırakanlara uyarı içeren bir ricada bulundu ve “Hemşerilerimizden isteğimiz çöpleri konteynerlerinin içine atmaları. Çevremizi hep birlikte temiz tutalım. Hep birlikte Türkiye’nin en temiz şehri unvanına yakışır bir tutum sergileyelim” dedi.

 

Kastamonu Belediyesi, şehir merkezinde bulunan çöp konteynerlerini yeraltına almak için başlattığı çalışma çerçevesinde 69’uncu yeraltı çöp konteynerinin kurulumunu gerçekleştirdi.

Özellikle görüntü kirliliğininve çöp kokusunun önüne geçilmesi amaçlanan çalışma ara vermeden sürdürülüyor. 2 bin 200 litre kapasiteli olan yeni konteynerler yer üstü klasik konteynerlere göre daha fazla çöp toplama kapasitesine sahip.Ancakbuna karşın bazı kişilerinçöplerini konteyner dışına bırakması hem görüntü kirliliğinin oluşmasına neden oluyor, hem de halk sağlığını olumsuz etkiliyor.

BAŞKAN’DAN RİCA

Görevli ekiplerin Kastamonu’nun her noktasında çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Klasik çöp konteynerlerinin çevresinde oluşan kirliliği ve kokuyu gidermek adına yer altı çöp konteynırı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada hemşerilerimizden isteğimiz çöpleri konteynerlerinin içine atmaları. Çevremizi hep birlikte temiz tutalım. Hep birlikte Türkiye’nin en temiz şehri unvanına yakışır bir tutum sergileyelim. Bu doğrultuda temizlik işleri çalışanlarımız yoğun mesai harcıyorlar. Hızla eksiklikleri gidermek adına çalışıyoruz ve bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.