Başkent EDAŞ’ın ilk çeyrek raporu

Başkent EDAŞ’ın, yılının ilk 3 ayında Kastamonu’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdüğü bildirildi.

Şirketten verilen bilgiye göre, Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Başkent EDAŞ, Kastamonu’da hizmet verdiği 4 bin 725 trafo ve 21bin 518 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmaları gerçekleştirildi.

Başkent EDAŞ ekiplerinin bu üç aylık süre içerisinde, daha aydınlık bir Kastamonu için Merkez, Devrekani, Seydiler, Ağlı, Araç, İhsangazi, Çatalzeytin, Bozkurt, İnebolu, Abana, Doğanyurt, Taşköprü, Hanönü, Tosya, Cide, Şenpazar, Azdavay, Pınarbaşı, Daday ve Küre ilçelerinde bin 172 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştirdiği, bölgede 2 pano ile 1 trafo merkezini de elden geçirdiği belirtildi.

Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile 2022 yılının ilk 3 ayında koyulan hedeflere ulaşıldığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Başkent EDAŞ, sektörün değişen dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odağında sürdürmeye devam ediyor. Hizmet bölgesinde yer alan Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerindeki müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla 2022 yılının ilk çeyreğinde de enerji nakil hattı şebeke güçlendirme ve yenileme, iletken yenileme, havai hatların izolasyonu, münferit ağaç budama ve trafo binaları çevresi düzenleme gibi kırktan fazla işlemi bakım faaliyetleri çerçevesinde tamamladı.

Müşteri odaklı yaklaşımla 7/24 hizmet sunan Başkent EDAŞ, www.baskentedas.com.tr, Başkent 186 Mobil Uygulaması ve 186 numaralı Müşteri Hattı’ndan tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmaya devam ediyor.

Başkent EDAŞ’ın Kastamonu’da bakım ve yatırım çalışmaları hız kesmeden sürecek.”