“Başlangıç kötü ama sonu güzel olsun”

KSK 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, Niğde galibiyetiyle oyuncularının psikolojisinin rahatladığını söyleyerek, “Pozisyona girmek ve az pozisyon vermek önümüzdeki maçlar için bizi mutlu etti. Güzel bir galibiyet oldu, devamını getirmek lazım” dedi.

Ligde ilk 5 içerisinde olmak istediklerini de söyleyen Yıldırım, “Başlangıç kötü gözüküyor ama inşallah sonu güzel olur. Kupada da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” diye konuştu.

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, Niğde Anadolu karşısında alınan sezonun ilk galibiyetiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Oyuncularımızın normal performansından bir kat daha fazla verim aldık” dedi.

Kaliteli bir takım olma yolunda ilerlediklerini söyleyen Ahmet Yıldırım, “Tek sıkıntı sonradan gelen oyuncuların hazır olmaması. Onlar da bu ligin iyi oyuncuları. Geçen sene başarı yakalamış oyuncular. Bu oyuncuları bir an önce hazır duruma getirmemiz gerekiyordu. En azından psikolojik olarak biraz da konuşarak, fikirlerini alarak maça motive ettiğimizi düşünüyoruz. İlk 15 – 20 dakika haricinde oyunu biraz daha ön tarafa taşıma anlamında çok verimli olduğumuzu düşünüyoruz.  Oyuncuların normal performansından bir kat daha fazla verim aldık. 3 haftadır kazanamamanın da stresi olduğunu gördüğümüzde 3-0’lık sonuç bizi inanılmaz mutlu etti” dedi.

“OYUNCULARIMIZIN PSİKOLOJİSİ RAHATLADI”

Oyuncuların psikolojisini biraz daha rahatlatma anlamında çok güzel bir galibiyet aldıklarını da söyleyen Ahmet Yıldırım, “Maç 3-1 yada 3-2 de olabilirdi. Ama girdiğimiz pozisyonlar neticesinde 6-0’lık bir sonuç da olabilirdi. Son 10 dakika, özellikle sonradan oyuna giren Ömer’in 3-4 pozisyonu var. İlyas’ın var, Recep’in var, Metincan’ın, Berkay’ın, Harun’un ve Yusuf’un pozisyonları var. Pozisyona girmek ve az pozisyon vermek önümüzdeki maçlar için bizi mutlu etti. Güzel bir galibiyet oldu, devamını getirmek lazım” dedi.

“KUPADA GİTTİĞİMİZ YERE KADAR GİDECEĞİZ”

Kupa maçıyla ilgili ise Ahmet Yıldırım, “Kupada gittiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. İsmini söylemek istemediğim algıyı kırıp, ligde de ilk 5 içinde olmak istiyoruz. Başlangıç kötü gözüküyor ama inşallah sonu güzel olur” diye konuştu.

Sakatlıklarla alakalı ise Yıldırım, “Kaleci İsmail Şahmalı’nın belinde bir sakatlığı var. Atakan hasta. Kupa maçında birçok mevkide değişiklik yapacağız. Silivri’nin zemini beton gibi çok sert bir zemin. Hiçbir oyuncunun sakatlık yaşamasını istemiyoruz, ama iki kulvarda da gittiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” dedi.